Mount Blade Bannerlord oyunu, E3’te resmen tanıtıldı. Oyunun ne gibi özelliklere sahip olduğu açığa çıkmış oldu.

Türkiye’nin gurur kaynağı oyun şirketlerinden biri olan Talewords, bildiğiniz gibi dünyaca ünlü Mount and Blade serisini üretmekte. Mount and Blade ilk oyunu ile büyük taktir toplayan Talewords, ardından Mount Blade Warband gibi yapımları bizlerle buluşturmuştu. İşte şimdi de Talewords, Mount Blade Bannerlord oyunu ile epey iddialı geliyor.

BANNERLORD İLE NELER DEĞİŞTİ?

Oyunun en büyük farklılıklarından birisi öncelikle dövüş sistemi… Oyunda dövüş sistemi eskisine göre çok daha gelişmiş bir hale getirilmiş. Mesela kalkan ile savunma yaparken kalkan yönünüzü çok daha net bir şekilde belirliyor. Kalkanınızı daha rahat yönlendiriyorsunuz. Aynı zamanda kalkanınızı düşmana vurup onu şaşırtmak için de kullanabiliyorsunuz. Bununla beraber üst üste mouse hareketleri ile kılıcınızı daha iyi bir şekilde kullanmanız mümkün. Eskiden de üst üste kılıç darbesi yapılabiliyordu ancak artık çok daha özgür bir kılıç kullanımı sunuluyor.

Oyunda en büyük değişikliklerden birisi de emir komuta sistemi… Askerlerinizi tek sıra haline dizebilir, bir çember oluşturmalarını isteyebilirsiniz. Aynı zamanda sizin üstünüzde bir komutan varsa size mesela süvari grubunu verebiliyor. Savaş sırasında süvari grubunu nasıl kullanacağınızı size söylüyor. Ancak tabii yine size verilen askerler sizin emirleriniz altında oluyor.

Mount Blade Warband Evlenme Rehberi İçin Tıklayın

CEVAP VER