17 Mart 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, Japonca’ya arayüz ve seslendirme desteği sağlanırken, İngilizce, Korece ve Geleneksel Çince’ye arayüz ve alt yazı desteği sağlanıyor. Türkçe ise oyunda maalesef desteklenmiyor.

Bu, Senran Kagura Shinovi Versus adlı oyunun bir devamı. Bunu oynamadan önce ilk versiyonu almanızı öneriyorum. Hikayeyi öğrenmeden devam etmek istiyorsanız ve kopukluk olmayacağını düşünüyorsanız direkt bu oyunu da alabilirsiniz, size kalmış tabii ki. Bu oyunda Senran Kagura Shinovi Versus’dan ekstra olarak yeni oynanabilir karakterler, fotoğraf modu ve bir karakterin dönüşme kıyafetini özgür bir şekilde özelleştirebilme yeteneğiniz bulunuyor. Aynı zamanda bu oyunda SV karakterlerinin hepsiyle oynama imkanınız bulunuyor.

Oyunda alıştığımız gibi oynayabileceğimiz erkek bir karakter yok. 13 ayrı DLC de satışa sunuldu. Bunların gerekli olup olmadığı sizin zevkinize kalmış. Ancak ben yalnızca karakter isimlerindeki DLC’leri aldım. Diğerleri için o kadar param olduğundan emin değilim. Hayır hayır eminim, biraz fakirim bu yüzden 154 TL’ye (güncel fiyatı) tüm DLC’leri alamadım. Çünkü oyunun kendisi 59 liraydı! Kostüm DLC’leri, karakter kıyafetini özelleştirmek isterseniz. Misyon DLC’leri, daha fazla zorluk arıyorsanız. BGM sevgilisi iseniz veya sadece SV’deki BGM’yi beğendiyseniz BGM DLC’sini tercih edebilirsiniz.

Bu seriyi ilk defa oynuyorsanız, Hack&Slash’ı beğenip beğenmediğiniz soracağım. Anime tarzı oyunları ve bahsettiğim oyunu beğendiyseniz bu oyunu da beğeneceğinizi düşünüyorum. Oyunda keybindgs customization olduğundan klavye ile oyunu rahatça oynayabilirsiniz. Oyun ilk başlatıldığında tuş takımı yani klavye çalışmıyor gibi görünse de (son güncelleme ile sanırım giderilmiş.) birkaç ufak kombinasyon ile klavyeyi aktif edebilirsiniz. Bunun için oyunu durdurarak ayarlara gidiyorsunuz ve tuş bağlamasını nasıl oynuyorsanız ona göre atıyorsunuz. Daha sonra oyunun tadını çıkarmaya başlıyorsunuz.

Oyunu şahsen sadece klavye ile oynadığımdan fare ile oynanıp oynanmadığı konusunda bir fikrim yok. Ama sanırım bahsettiğim hatadan dolayı fare kontrolü de etkilenmiştir.

Oyundaki grafikler basit, temiz, bildiğimiz anime stili yani.. Ekran görüntülerinde ne görünüyorsa gerçekten oyun da tamamen öyle. Yapılması çok kolay olan harika ve temiz kombinasyonlar sayesinde rahatça oyunu oynayabiliyorsunuz.

DLC’lere tekrar dönemk istiyorum, her karakter için özelleştirme yükleri ve birçok, çok, birçok misyon oynamak sizi haftalarca meşgul edecektir. Bölüm / gün başına yaklaşık 6 veya 7 misyon var ve toplamda 8 gün var. Her karakter için yaklaşık 6 veya 7 misyonu bulunan shinobi kız kalp görevleri dahil değildir … Gessen Akademisinde Hanzo Akademisi, Crimson Squad ve Hebijo Akademisinde 20 karakter var. Sanırım matematik hesabı yaparak uzun bir süre bu oyunu oynayabileceğinize ulaşabilirsiniz.

 

SENRAN KAGURA ESTIVAL VERSUS

SENRAN KAGURA ESTIVAL VERSUS
8.1

Oynanış

8.0 /10

Zorluk

8.0 /10

Grafik

8.5 /10

Hikaye

8.5 /10

Fiyat

7.0 /10

Performans

8.5 /10

Güçlü Yanları

  • Akıcı hikaye
  • Bitmeyen oyun
  • Grafikler

Zayıf Yanları

  • Fiyatı
  • Ekstra DLC'lerin fiyatı

CEVAP VER