Mount and Blade – Warband – Evlenme Rehberi

Mount and Blade – Warband – Evlenme Rehberi

1
628
Mount & Blade mükemmel geliyor! 1

Mount and Blade Warband oyununda, herkesin çok sevdiği ve bu olayı gerçekleştirmek istediğinden dolayı bu tür bir rehber hazırlamaya karar verdim.

Evlenmek oyunda ziyafet düzenleme gibi bir imkan sağlayıp aynı zamanda sosyal bağlar açısından etkili.. Sosyal bağlar, kralın size karşı bakışında, mülkler için size verilen destekte, bir lordun başka bir krallığa gitmesinde ve birkaç diğer konuda önemli rol oynuyor.Bu yüzden iyi bir seçim yapmak lazım. Öncelikle derebeyi olunca hemen evlenmek için uğraşmanızı tavsiye etmem.Yaklaşık bir aylık bir süreç boyunca ortamı takip edin, ozanları ve gelişmeleri yoklayın.

Tabii ki gelininizi seçerken de bazı özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Hemen önünüze gelen ile evlenmeyin. Gelinin ailesinin büyüklüğü sizde önemli rol oynayacaktır. Aile ne kadar kalabalık olursa aile üyelerinin ve kralın size desteği de o kadar fazla olacaktır. Ancak aile üyesinde sadece savaşçıları sayın, leydileri değil. Bunun yanı sıra gelin seçiminde kralın namlı ve popüler olmasına dikkat edin. Bu size itibar kazandıracaktır. Ayrıca bir gelini etkilemek için öncelikle NPC’ler vasıtasıyla şiirler öğrenmeli ve davranışlarınıza dikkat etmelisiniz. Evlenmeyi seçtiğimizde, kızın babası ile görüşmeli ve her konuda onu desteklemeliyiz. Verdiği görevleri almalı ve itibarımızı sağlamlaştırmalıyız. Mümkünse bir kaleyi fetih etmeli ve krala bırakmalıyız.

Ancak genellikle kızlarımızın küçüklük aşkı çıkıyor ve bu küçüklük aşkı ile düello yapıp onu yenmemiz gerekiyor. Şiirlerimizi güzel seçersek en fazla üçüncü buluşmamızda kızla evlenebiliriz. Fakat kızı kaçırmadan bu şekilde evlenirseniz gayet yüklü miktarda bir çeyiz parası ödemeniz gerekli olabilir.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY