Forza Motorsport 7 oyununun demo sürümünde yaşanan kasma problemleri oyuncuların sabrını taşırdı. Oyun yapımcısından konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Yarış oyunlarının en kaliteli yapımlarından Motorsport, özellikle güzel grafikleri ile dikkat çeken bir seri. Son sunulan Forza Motorsport 7 Demo da güçlü grafikleriyle dikkat çekiyor fakat oyunda ciddi  problemler göze çarpıyor. Bunlar özellikle menülerde oluşan kasma problemleri.

Oyun zaman zaman kasıyor ve pek akıcı bir deneyim yaşatamıyor. FPS düşüklüğü yaşatan oyun özellikle de ani düşüşler meydana getirmesiyle eleştirilerin hedefi haline geldi. Pek çok oyun tutkununa göre oyunun yapımcısı optimizasyon konusunda ciddi problemler içerisinde ve hatta oyunu tek çekirdekli çalışacak şekilde programlamış.

Motorsport 7 Kasma Problemleriyle Gündemde

Fakat oyunun üreticisinden yapılan açıklamada oyunun tek çekirdekle çalışması gibi bir durum kesinlikle yok. İfade edilene göre oyun Xbox platformunda 7 çekirdek, PC platformunda ise 4 çekirdek ile 16 çekirdek arası kullanabiliyor.

Yapılan açıklama gayet mantıklı gözüksede  bulunan kasma problemlerinin ciddi bir sorun gibi gözükmesi oyuncuları endişelendiriyor. Büyük bir ihtimalle oyunun yapımcı ekibi bu sorunları gideremedi ve oyunu sunmamaktansa bu şekilde piyasaya sürmeyi uygun gördü. Ancak dileriz bu problemler sadece demo versiyon için geçerlidir. Tam sürüm piyasaya sürüldüğünde aynı problemlerin yaşanmaması bekleniyor.

Oyunun demosuna ait oynanış görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz :

Gelmiş Geçmiş En Garip Konsol Oyunlarının Listesi

CEVAP VER