2017 yılında hangi oyun yılın oyunu seçilecek? Konu ile ilgili detaylar…

2017 yılının artık son çeyreğine geldik ve bu yıl hangi oyunun yılın oyunu seçileceği merakla bekleniyor. Bu yıl çok sayıda yeni kaliteli oyun piyasaya sürüldü ve o yüzden 2017 yılının en iyi oyunu kuşkusuz oldukça zor belirlenecek. En büyük adayın ise PUBG olduğunu düşünüyoruz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Geçtiğimiz yıllarda birinci olan oyunlara baktığımızda hep oyuncu reaksiyonlarının dikkate alındığını görüyoruz. Mesela geçtiğimiz yıl çok yoğun bir ilgiyle karşılaşan ve yıla damga vuran sürpriz oyun Overwatch, 2016’nın en iyi oyunu seçilmişti. Geçtiğimiz yıl yine güzel AAA oyunlarının sunulmasına rağmen Overwatch’in seçilmesi nedeniyle bu yıl da zirveyi PUBG alabilir.

2017'nin En İyi Oyunu İçin Çok Fazla Aday Var!

2015 yılının en iyi oyunu ise hatırlarsanız The Witcher 3 seçilmişti. The Witcher, kitaptan uyarlanan bir oyun ve yönettiğimiz ana karakterimizin ismi Geralt. Oyun zaten AAA klasında ydı ve çok ciddi bir kitleye sahipti. Serinin devam oyunu olduğu için de çok yoğun bir ilgi gördü ve 2015 yılının en iyi oyunu seçilmesi sürpriz olmamıştı.

Sonuç itibariyle yılın en iyi oyunları hep oyuncu izlenimleri ile belirlenir ve bu yıl piyasaya sürülen çok fazla aday olması kafaları karıştırıyor. Her ne kadar Wildlands, Mass Effect Andromeda gibi AAA sınıfı oyunlar bu yıl sunulmuş olsada oyuncu reaksiyonlarına baktığımızda en fazla sevilen oyun PUBG oldu. Zaten Steam’de de bu durum açıkça görülüyor.

PlayStation İçin Six Siege Güncellemesi Yapanlar Dikkat!

CEVAP VER