? Yeni içeriğimizde MMOR hakkında detaylı bilgiler veriyoruz.

MMOR kelimesinde R ibaresi Racing kelimesinin başından geliyor. İngilizce kökenli olan bu kelime yarış anlamına geliyor. MMO, pek çok oyuncunun aynı oyun dünyasında oynadığı devasa oyunlar anlamına geldiği için MMOR teriminin karşılığı da online olarak oynanan devasa yarış oyunlarıdır.

MMOR teriminin tam karşılığı Massively Multiplayer Online Racing şeklindedir. Racing bildiğimiz yarış oyunlarıdır. Ancak yarış oyunlarının online dünyada pek aktif olduğunu görmemekteydik. Sonrasında özellikle EA Games tarafından online yarış oyunları konusunda önemli atılımlar yapıldı. EA Games’in oyunlarındaki özellikle serbest dolaşma özelliği çok seviliyordu. Haritada özgürce dolaşabilen, araçlarına modifiyeler yapabilen oyuncular, sıradan bir yarış oyunundan çok daha fazlasına erişiyorlardı. Need for Speed World gibi yapımlar bunun neticesinde uzun yıllar oynandı.

MMOR Türü Hakkında Detaylı Rehber

Günümüzde her ne kadar oyuncular yarış oyunlarında çok fazla zaman geçirmesede yarış oyunlarını çok fazla seven özel bir kitlenin olduğu biliniyor. İşte MMOR türü de onlara hitap ediyor. Bu tarz oyunlarda genelde online yarışlara katılırsınız ve başarılı olursanız çeşitli para ödülleri kazanırsınız. Bu ödülleri genellikle sadece modifiye yapma amacıyla kullanırsınız. Bu tarz oyunlar daha çok orta seviye grafik kalitesindedir. Burada amaç oyuncunun sisteminin çok kasmamasını sağlamaktır. Bu tarz oyunları oynayabilmek için internet bağlantınızın hızlı olması ve kopmaması da oldukça önemlidir.

MMOACT Nedir? Öğrenmek İçin Tıklayın

CEVAP VER