MMOACT, oyunlarda karşımıza çıkan terimlerden. Peki bu terimin anlamı nedir? Hangi türde oyunları ifade eder? Rehber yazımızda detaylıca açıklıyoruz.

Oyun dünyasında sürekli yeni oyunlar çıkıyor ancak bu oyunlardan pek azı güncel kalmayı başarıyor. Güncel kalan oyunlar da genellikle multiplayer destekli kaliteli yapımlar oluyorlar. Uzun yıllardır popüler olan pek çok online oyun var. Daha önceki yazılarımızda pek çok oyuncunun bir araya getirildiği devasa oyun dünyalarına MMO isminin verildiğini ifade etmiştik. Peki ya bu kez karşılaştığımız MMOACT terimi de neyin nesi?

MMOACT, diğer MMO oyunlarından farklı olarak ateşli silahları ön planda tutmaz. Özellikle yakın dövüşte ustalık gerektiren oyuncular bu türde karşımıza çıkmaktadırlar. MMOACT ifadesindeki ACT, Action yani aksiyon anlamına gelmektedir. Kelimenin tam açılımı Massive Multiplayer Online Action şeklinde olup FPS oyunlarından ciddi bir farkla ayrılıyor.

MMOACT Hakkında Detaylı Rehber

MMOACT, MMOFPS oyunlarındaki gibi kasmaya dayanmaz. Daha çok ustalık ön plandadır. Bu türde Close Combat adı verilen yakın dövüş silahlarına sıkça rastlarız. Aynı zamanda comobo da yine bu türün çok önemli bir özelliğidir ve türü pek çok farklı türden ayıran yegane özellik denilebilir.

Bu türde kullanıcıların klavye ve fareyi kullanabilme yetenekleri açığa çıkar. Anlık kabiliyetiniz yüksek ise bu tür oyunlarda rakibinize üstünlük kurmanız mümkündür. Fakat online bir tür olduğundan rakipleriniz de size beklemediğiniz sürprizler yapabilir.

MMOFPS Hakkında Önemli Bilgiler

CEVAP VER