Selamlar, Minecraft oynarken genelde oyunu daha ilk defa çalıştırdığınızda bu hata ile karşılaşır ve oyuna giremezsiniz. Bunun nedeni ise sizin sürücülerinizin güncel olmaması ile alakalı. Ekran kartımızı güncellediğimizde bu sorunu kolayca aşacağız. Size bunu detaylı bir biçimde anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle masaüstüne gelip Bilgisayarım’a sağ tıklayıp özellikler kısmını açıyoruz. Oradan Aygıt Yöneticisi’ne tıklıyoruz ve karşımıza gelen menüde Görüntü Bağdaştırıcılarından Ekran Kartı kısmını seçiyoruz. Daha sonrasında ekran kartımızı bulup üstüne tıklayarak Sürücü sekmesini açıyoruz ve oradan da Sürücü Güncelleştirme butonuna basıyoruz. Çözüm bu kadar basit ve kolay olmakla birlikte dilerseniz SlimDrivers adlı programı indirip kurarak tüm driverları daha sonra hiçbir sorunla karşılaşmamak adına güncelleme imkanınız mevcut, üstelik ücretsiz.

minecraftsm-1

Eğer bunun üstüne hala hata çözülmüyor ve devam ediyorsanız .minecraft klasörünün içinde “crashreports” adlı bir dosya olacak onu silmeniz gerekiyor ki tabii ki bu hata dosyasını silmek en son çözüm yöntemi, bilhassa bunu silmeden de dediğim aşamaları yaparak oyuna erişim sağlayabilirsiniz.

Bir diğer konu ise daha önceden çalışması fakat formattan sonra bu hatanın karşımıza çıkması.. Eğer böyle bir sorunla karşılaştıysak internetten bilgisayar modelimizi yazarak bilgisayarın resmi sitesindeki driverları indirip kurmak bizim için yeterli olacaktır halen bu sorun çözülmüyorsa DirectX 11 bilgisayarınızda yok demektir. Bu programı kurduğunuzda hatanız kesin olarak çözülmüş olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER