Selamlar, öncelikle bu hatanın korsan oyun indirmenin bir sonucu olarak ortaya çıktığını belirtmem gerekiyor ki özellikle torrent olarak indirdiyseniz sizin de karşılaşmanız çok muhtemel bir sorun gibi duruyor. Çözümün ayrıntısına girmek gerekirse GFWL’i internet kapalı bir şekilde kurmak ve release datayı güncellememiz gerekiyor. Adım adım bu çözüm yolunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

batmanarkhamcity

Öncelikle ilk olarak Games for Windows Live’yi ve ‘yi kaldıracaksınız. Bu kaldırma işlemi için ekstra bir programa gerek duymayın lütfen, direkt olarak denetim masasından kaldırmanız yeterli olacaktır.

Daha sonrasında korsan olarak indirdiğiniz .iso dosyasını açtığınızda karşınıza Games for Windows Live dosyası gelecek o dosyayı internet kapalı olarak kurmanız gerekiyor. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza Marketplace gelecek, bunu kapatın.

Daha sonrasında kurulum işlemine başlayabilirsiniz. Kurulum yeri olarak dilediğiniz yeri seçebilirsiniz. Daha sonrasında kurulum tamamlandıktan sonra Release Data Check penceresi gelecek fakat bu kısım çok önemli, orada hiçbir işlem yapmadan kapatmaya özen gösterin.

Oyunu eğer C’ye kurduysanız BatmanAC dosyasını yönetici olarak çalıştırın, eğer D’ye kurduysanız direkt olarak açın, bir sıkıntı olmayacaktır.

Oyunumuz açılacak ve GFWL penceresi karşımıza çıkacak, bu pencereden offline bir üyelik aldıktan sonra artık oyunu kayıt problemi yaşamadan oynamamız mümkün oluyor. Hatta dilerseniz bunun üstüne Türkçe yama veya çeşitli updateler bile kurabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER