Ortalama haftalık bir periyotta güncelleme alarak hataları giderilen ve iyileştirmeler yapılan Pokemon Go’nun eski popülerliğinin kalmadığı biliniyor. İlk çıktığı zaman dünyayı kasıp kavuran, zamanla unutulmaya yüz tutan Pokemon Go’ya gelen son güncelleme; oyuncuların ciddi manada hayal kırıklığına uğramasına yol açtı. Android ve iOS kullanıcısı birçok kullanıcı, Pokemon Go’nun inanılmaz derecede bataryayı sömürmeye başlamasından şikayetçi oldu. Konuyla ilgili olarak Reddit isimli siteye birçok şikayet mesajı gönderildi.

Yine Reddit kullanıcıları tarafından yapılan test ve araştırmalara göre güncellenen Pokemon GO; OnePlus One, Galaxy Note 2 ve Galaxy J5 gibi telefonların bataryasını yaklaşık 90 dakikada 100’den 0’a indirmeyi başarabiliyor! Bu, eskiye oranla batarya ömrünün yüzde 30 ila 40 arası azalması demek. Kesinlikle büyük bir kayıp. Önceleri 120 veya 150 dakika boyunca telefon aktif olarak kullanılabiliyordu. Özellikle iOS tarafına bakıldığında iPhone 6S sahiplerinin bataryanın daha hızlı bitmesinden şikayetçi oldukları da görülüyor. Bu çok ilginç, çünkü 6S nisbeten yeni bir model. Bataryası da muadillerine kıyasla gayet iyi bir kapasiteye sahip.

Sıkı durun, bitmedi! Bazı Pokemon Go oyuncuları oyunu oynarken powerbank kullanmalarına rağmen de telefonun şarj olmadığını ve oyunun hala daha batarya tüketmeye devam ettiğini belirtiyorlar. Yani Pokemon Go o kadar çok pil harcıyor ki, harici güç kaynağı dahi telefonu şarj edemiyor! Bu tek kelimeyle korkunç.

Uzmanlar, Pokemon Go’daki bu hızlı batarya tüketiminin bir sebebinin de FastPokeMap gibi servisleri kullanan oyuncuları engellemek için geliştirilen algoritmalar olduğunu düşünüyor.

CEVAP VER