Sony’nin yeni geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Xbox’un amiral gemisi olmacak ’nun da PS4 Pro’dan yaklaşık 12 ay kadar sonra lansmanı gerçekleştirilecek. Birbirine çok yakın özelliklere sahip bu iki konsolu sizin için masaya yatırdık. Acaba bu konsollardan hangisi daha güçlü?

PS4 Pro’nun şuanda satın alınabilir olması, Xbox Scorpio’ya kıyasla hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuz anlamına geliyor. Ancak Scorpio’nun donanım özellikleri de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor.

Xbox Scorpio vs. PlayStation 4 Pro

İş oyun konsolu üretmeye geldiğinde 4K çözünürlük ve VR desteğinin önemi tartışılmaz. Microsoft ve Sony, yeni konsol modellerinde bu unsurları göz ardı etmemişler. Ancak burada dikkati çeken bir nokta var: Her iki oyun konsolunun amaç ve hedefi farklı. Sony, başta PC kullanıcılarını bilgisayarlarından uzaklaştırıp oyun oynamaları için PS4 Pro’ya yönlendiriyor. Microsoft ise diğer tüm oyun konsolu sahiplerini kendi platformuna geçmeleri için teşvik ediyor.

Microsoft’un açıklamalarına göre Xbox Scorpio, 6 teraflop gücüne sahip muhteşem bir grafik işlemcisine sahip olacak. PS4 Pro’da bu işlemcinin 4.2 teraflopluk olduğu hesaba katılırsa, Scorpio’nun beklentilerin çok üstüne çıkacağı kesin gibi duruyor.

Tüm bunlara ek olarak Xbox Scorpio’nun artırılmış RAM ve hafıza genişliği gibi özelliklere sahip olması da planlanıyor. Bahsi geçen özellikler Scorpio’ya eklenirse PS4 Pro’dan daha gelişmiş bir oyun konsolu bizleri bekliyor olabilir.

CEVAP VER