Minecraft oyununu format attıktan sonra çalıştıramayanlar için bir çözüm rehberi hazırladık.

Minecraft kuşkusuz dünyanın en popüler oyunlarından biri… Özellikle çocuklar tarafından sevilerek oynanan oyun, hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Pek çok bilgisayarda kurulu vaziyette olan Minecraft, formattan sonra bazı sorunlar yaşatabiliyor.

Minecraft Format Attıktan Sonra Çalışmıyorsa Şunları Yapın

Format attıktan sonra mutlaka bilgisayarınıza donanım driverlarını yükleyin ve güncel olduklarından emin olun. Daha önce çalıştırdığınız bir oyunu formattan sonra çalıştıramıyorsanız bu büyük olasılıkla driver ile ilgilidir. Diğer bir ihtimal de dosyalardan bazılarının eksik olmasıdır. Bunların dışında örneğin işletim sisteminizin daha güncel bir sürümünü yüklediyseniz bu bazı uyumluluk sorunlarına yol açmış olabilir. Yeni sürüm ile Minecraft uyum içinde çalışmadığından uygulama başlatılamıyor olabilir.

Yani kısacası bu oyunun çalışmamasının birden fazla nedeni olabilir ve bu doğrultuda sizin yapmanız gereken şey deneme yanılma yöntemini kullanmaktır. İlk olarak işletim sisteminiz ile oyunun uyumlu olup olmadığına bakın ve uyumluluk sorun gidericisini çalıştırın. Hala sorun düzelmediyse bilgisayarınızın driverlarının güncel olup olmadığını kontrol edin ve DirectX 11 yüklü olup olmadığına bakın. Aynı şekilde Microsoft Visual sürümlerinin de güncel olduğundan emin olun.

Bu yöntemler işe yaramadıysa oyunu silip tekrar yüklemek işinize yarayabilir. Özellikle oyunu sildikten sonra Ccleaner ile kalıntıları iyice temizleyip o şekilde tekrar kurarsanız bunun bir faydasını göreceksiniz. Kolay gelsin.

Minecraft Crash Reports Hatası Çözümü

CEVAP VER