Popüler oyunlardan Middle Earth: Shadow of War, dosya boyutu ile adeta rekor kıracak. Konu ile ilgili detaylar…

Oyuncular tarafından piyasaya sürülmesi merakla beklenen Middle Earth: Shadow of War, yakın bir tarihte satışa sunulacak. Üstün grafik kalitesi ile dikkat çeken yapım, başka bir yönüyle daha da fazla dikkat çekti. Öğrenilene göre oyunun dosya boyutu çok yüksek olacak.

Middle Earth Shadow of War Oyunu Dosya Boyutuyla Rekor Kıracak

Oyunun dosya boyutu 97.7 GB olarak açıklandı. Bu kuşkusuz son derece yüksek bir rakam. Son zamanlarda 50-60 GB gibi rakamlar görmeye alışkınız ancak şu ana kadar PC platformunda hiçbir oyun 97.7 GB boyuta sahip değildi. Shadow of War bu yönüyle bir ilk olacak.

Şirket tarafından ifade edilene göre dosya boyutunun bu kadar yüksek olmasının sebebi bazı kaplamaların boyutunun çok fazla olması ve oyun dosyalarının 4K çözünürlük için de ayarlanması. 4K çözünürlük desteği nedeniyle PC platformunda oyun konsollarına göre ekstra bir yük getiriyor. Oyun konsollar için 70 GB civarı bir dosya boyutu ile gelecek olmasına rağmen PC platformu için neredeyse 30 GB daha yüksek bir boyuta sahip olacak.

Her ne kadar AAA bir oyun olsada dosya boyutu son derece yüksek ve bu yüzden oyunu dijital bir platformdan satın alanlar epey zorluk çekecektir. Bu durum PC’de sıkıştırılmış korsan sürümlere olan eğilimi de arttırabilir.

Gran Turismo Sport Oynanış Videosunu İzlemek İçin Tıklayın

CEVAP VER