Mass Effect Andromeda oyunundan sonra seri devam etmeyebilir! Elimize ulaşan haberlere göre Mass Effect serisi sekteye uğradı ve uzun süre seri için yeni bir oyun üretilmeyecek.

Günümüzde oyun dünyasında sürekli birbirinden güzel oyunlar piyasaya sürülüyor. Bu oyunlar arasında bazıları gerçekten de epey başarı yakalıyor. Ancak bazen de piyasaya sürüldüğünde beklentilerin çok altında kalan üst düzey yapımlar olabiliyor. İşte Mass Effect Andromeda yapımı da bunlara örnek olarak gösterilebilir. Mass Effect Andromeda oyunu kaliteli bir yapım olmasına rağmen oyunculardan çok eleştiri almış, yeterince beğenilmemesiyle hayal kırıklığına sebebiyet vermişti. Ve bunların üzerine oyun ile ilgili şu günlerde ilginç bir haber daha ortaya çıktı.

SERİ TARİHİN TOZLU RAFLARINA GÖMÜLEBİLİR

Mass Effect Andromeda oyununa çok eleştiri gelmesi nedeniyle EA Games’in sürpriz bir karara imza attığı öğrenildi. EA Games, seriden elini resmen çekiyor yani uzunca bir süre yeni bir Mass Effect oyunu göremeyeceğiz gibi gözüküyor.

MEDAL OF HONOR İÇİN DE AYNISI OLMUŞTU

EA Games’in aldığı bu karara benzer bir karar daha Medal of Honor serisi için söz konusu olmuştu. Medal of Honor , son olarak 2012 yılında karşımıza Medal of Honor Warfighter oyunu ile çıkmış, ardından EA Games tarafından alınan karar doğrultusunda adeta seri dondurulmuştu. Günümüzde hala yeni bir Medal of Honor oyunu göremiyoruz. Şimdi aynı akıbet Mass Effect serisi için de söz konusu olacak gibi gözüküyor.

Mass Effect Andromeda’nın neden beğenilmediğini öğrenmek istiyorsanız tıklayın.

CEVAP VER