Nerede başlanacağı .. Holy Potatoes, şirin, karikatürize dönüş tabanlı uzay gemisi savaş oyunu. Oyun, savaş, keşif ve gemi yapımı olmak üzere 3 bölüme ayrılmıştır. Basitçe ifade etmek gerekirse, mekana yerleştirilmiş ve duygusal sebzelerin oynandığı, sıra tabanlı strateji ve simülasyon oyunu. Oh, ve iki ana kahraman, galaktik bir armadanın kaçak dedesi ararken, ikisi de havalı alan patatesleridir.

Öncelikle, ben bu tarz oyunları oynayamıyorum. Bu tarz oyunlarda 30 dakikadan sonra oldukça sıkılıyor ve kapatıyorum. Bu, gerçekten keyif aldım ve oynamaya devam ettiğim ilk bu tarz oyun oldu.

Grafikler temiz, sanatsal ve şirin. Ses, patatesleri şaşırttığında ya da heyecanlandıklarında sevimli efektler ile birlikte yeterli olur. Savaş efektleri kullanılabilirdir. Grafikler, bir noktada kalp-achingly çok sevimli ve cartoony tarzı gerçekten oyunun genel olarak hafif kalp hissi ile uyuyor.

Savaş orta derecede karmaşıktır. Düşmana ateş edebilecek silahlarınız var (onlar şarja ihtiyaç duyuyorlar), ya bir silahı ya da teknenizi koruyabilecek kalkanlarınız var (bu nedenle akıllıca seçin). Ve onları doğru zamanlarda kullanırsanız, kavgayı çok hızlı bir şekilde değiştirebilen pilot yetenekleriniz var (onlar da enerjiye ihtiyaç duymazlar). Savaşta gerçekten iyi çalışan, silah türleriyle denemeye çalışacağınız birkaç strateji var, sizi şaşırtabilir.

Ancak beni en çok etkileyen şey keşif ve araştırmadır. Karşılaştığınız her bölgede birinin yardımına ihtiyacı olacak ve böylece bir maceraya başlıyorsunuz. Bu tür bir sektörde nereye gideceğiniz, ne yapmanız gerektiğine rehberlik ediyor. Her zaman kaçıyorsunuz, böylece başka bir galaksi sıçrama yapmanız gerekene kadar çok zaman var.

Hikaye en azından tutarlıdır ve temayla uyuşmaktadır. Rag-tag kızkardeşi ikilisi öfkeli yabancı filosu tarafından takip edilirken dedelerini bulmak için yola koyulur

Bununla birlikte, bu oyun dışının altında, kaynak yönetimi, başarısız zamanlayıcı, gemi alt sistem tabanlı muharebe (FTL oyununa benziyor) ve mürettebat yönetimi ile birlikte gelen derin ve ilgi çekici bir dönüş tabanlı simülasyon oyunu var. İşlemeniz için yeterli paranız ve kaynağınız olduğundan, mürettebatınızın üzgün olmadığından ve / veya huzursuz olmadığından, yakıtınızın istasyona geri dönmek için yeterince uzun süre dayanacağından ve ertelemeyeceğinizden emin olmanız gerekir

Geliştiricilerin, oyun mekaniğini tasarlarken fazla zaman harcamadıklarını düşünüyorum. Oyun sanki cep telefonu oyunu gibi hissettiriyor. Bu oyuna ilk baktığımda, bunun küçük bir mobil oyun gibi olacağını düşünmüştüm. Bunun yerine, güzel bir taktiksel derinlikte müthiş bir oyun oldu.

Hem eğlenceli hem de keyifli, öpücük ve esprilerle dolu bir hikaye beni güldürdü. Tarth Thader … Tribün horozumda göründüğünde onu neredeyse kahkahalar atarak düşürdüm.

Temelde, bir oyunda şakalar ve referanslarda bir kahkaha (ve ara sıra bir inilti) yaşarken, bir sürü farklı şeyi tek seferde takip etmek isterseniz, bu oyunu denemenizi mutlaka tavsiye ediyorum.

 

CEVAP VER