Blue Whale isimli ilginç oyunun yapımcısı tutuklandı ve oyun tüm ülkelerde yasak hale getirildi.

Bazen bazı zararlı oyunlar çocuklar için büyük tehlikeler oluşturabiliyor. İşte Blue Whale oyunu da bunlardan biri… Hatta diğer oyunlar Blue Whale ile kıyaslandığında  çok daha masum kalıyorlar çünkü Blue Whale oyununun finalinde hayatınıza son vermeniz isteniyor!

Blue Whale, pek çok gencin intihar etmesine sebebiyet veren ilginç bir oyun. Bilgisayara veya tablete indirmeden, başkalarının sizinle iletişim haline geçtiği Blue Whale, adeta bir virüs gibi vücudunuzu, zihninizi ele geçirmeye çalışıyor.

İnternet ortamında BlueWhale yazılı ve bir balinanın görseline yer verildiği çeşitli paylaşımlar yapıp hemen ardından da intihar eden gençlerin artması son derece dikkat çekti. Bunun üzerine yetkililer hemen harekete geçerek mavi balına akımının önüne geçmeye çalıştılar. Ve gençlerin neden intihar ederken böyle balinalı paylaşımlar yaptıklarını buldular.

OYUNUN YAPIMCISI TUTUKLANDI

Blue Whale (Mavi Balina) yöneticisinin ve aynı zamanda fikir babasının tutuklandığı müjdesine ulaşıldı. Yüzlerce gencin ölmesine sebep olan bu kişi, mahkemede verdiği ifadede oyunu yapma amacının toplumdaki işe yaramaz bireyleri temizlemek olduğu gibi ifadeler kullanarak adeta kan dordurdu. Toplum içerisinde temizlik yapmak istediğini söyleyen oyunun yapımcısı, bunun için intihara sürükleyici bir oyun tasarlayıp bu oyunu da toplumdan temizlenmesi gereken bireylere bilinçli olarak oynattığını söyledi. Şuan da her ne kadar yapımcısı tutuklanmış olsa da bu tip ilginç akımların devam etmesinden oldukça endişe ediliyor.

Birbirinden korkunç beş oyun için tıklayın.

CEVAP VER