Bu içeriğimizde sizler için birbirinden korkunç 5 korku oyununu derledik. 

Korku oyunları gelişen teknoloji sayesinde giderek daha fazla gerçekçi bir hale bürünüyor. Peki , bu zamana kadar üretilen en korkunç, adeta uykuları kaçıran korku oyunları hangileri  ? İşte bu konuda hazırladığımız ilk 5 listesi !

1- Bloodborne

Hikayesi ile farklı ve güzel bir yapım olan Bloodborne, son derece kafa yorulmuş bir korku oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunu oynarken çaresizlik hissini üst seviyede yaşıyorsunuz.

2- Resident Evil Serisi

Böyle bir liste  hazırlayıp bu ünlü seriye yer vermemek elbette olmazdı. Resident Evil , en korkunç oyunlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

3- Dead Space 2

Dead Space 2, ölümden sonrasını konu edinen ilginç bir yapım olarak dikkat çekiyor. Çünkü genellikle korku oyunlarında hayattayken ölmemeye çalışarak bir şeylerden kaçarız ancak bu oyunda ölümden sonrasının işlenmiş olduğunu söyleyebiliriz.

4- Bioshock

Bioshock serisi her ne kadar tam anlamıyla bir korku oyunu sayılmasada sahip olduğu atmosfer kesinlikle insanın içini titreten türden. Bioshock hem sahip olduğu grafik kalitesiyle, hem de atmosferi ile hep dikkat çeken bir seri olmuştur.

5- Silent Hill 2

Silent Hill 2 oyunu da son derece enteresan, insanın içine işleyen bir korku oyunu. Gelen gizemli bir mektup ile karakterimizin hayatı tamamiyle değişecektir. Gizemi çözmek için uğraşan karakterimiz kendisini büyük çıkmazların içerisinde bulacaktır.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER