Oyun dünyasında Nisan ayında hangi oyunların en fazla sattığına dair bir liste yayınlandı. Söz konusu liste tek bir kaynak ve araştırmadan yola çıkaracar değil, birden fazla kaynak ve araştırmadan yola çıkarak hazırlandı.

Günümüzde piyasaya sürülen birbirinden kaliteli, adeta film tadında pek çok oyun bulunuyor. Ancak tabii bu oyunları oynamak için hem güçlü sistemler, hem de iyi bir maddi durum gerekiyor  çünkü oyunlar genellikle gerçekten de epey pahalı oluyorlar. Özellikle Türkiye’de oyun fiyatlarının epey yüksek olması dikkat çekerken, yine de ciddi bir kemik kitlenin oyun satın aldığı gözlemlenirken, en fazla hangi oyunların satın alındığı da mercek altına alınmış. En fazla satan oyunlar hem PC, hem de Playstation için ayrı ayrı listelenirken, söz konusu listeye şimdi sizlere aktaracağız.

PC’DE NİSAN AYININ EN ÇOK SATAN OYUNLARI

1- Sims 4

2- FIFA 17

3- Footbal Manager 2017

PLAYSTATİON 4 NİSAN AYININ EN ÇOK SATAN OYUNLARI

1- Need for Speed Rivals

2- Uncharted 4

3- Resident Evil 7

İşte iki platform için de liste bu şekildeydi.  PC platformu ve Playstation 4 platformu arasında en fazla dikkat çeken farklılık; PC oyuncularının online oynayabilmek amacıyla oyunları satın alma yönünde ilgi göstermesiyken Playstation 4 platformunda ise oyuncuların Ps 4 için özel portlanmış oyunları satın aldıkları, hikaye modunu oynadıkları net bir biçimde görülebiliyor.

CEVAP VER