14 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda İngilizce’ye arayüz ve alt yazı desteği sağlanırken, Türkçe dahil hiçbir dil maalesef oyunda desteklenmiyor.

,  Free State’deki bir çiftlikte bulunan bir yürüyüş simülatörü. Nesneler ve çevre arasındaki ilişki her zaman net olmadığı için bulmacaların bazıları soyuttur. Neyse ki, opsiyonel çevrimiçi ipuçları oyuncunun bulmaca çözümünde yardımcı olur.

Zero Degrees Games’in geliştirdiği ve yayınladığı bu oyun, gerçekten şaşırtıcı derecede iyi. Oyun, Scratches ve Dear Esther’in cinsel yaşamındaki birlikteliğinden doğan yeni bir çocuk gibi tarif edilebilir. Oyun, çok sık görmediğiniz nadir bir keşif tabanlı macera oyunu tarzı yaratmak için saydığım iki oyunun en iyi özelliklerini almış gibi görünüyor. Keşke bu tür oyunları sürekli olarak görme imkanımız olsa..

Oyunun ilk yarısı çok güçlü. Harika bir atmosfer, gerçek bir keşif ve merak duygusu, eskime duygusu ile güzelliğin mükemmel bir birliği ve empoze edilmiş gizem tamamen kendi hayal gücünüze bırakılıyor. Kendinize sorular sormaya başlayacaksınız. Oyunu bitirme açısından oyunun bu yönünü tamamen görmezden gelebilir ve bunun yerine yalnızca bulmacalara odaklanabilirsiniz. Hikaye ile başın üstünden vurduğunuzdan beri FAR olduğunuz için, oyun için gerçekçilik duygusu verir.

Puzzle tasarımı da mükemmel. Zorluk genellikle oldukça doğrudur ve çoğu katılıkla mantığa tabidir. Zayıf nedenlerden öte olması gerekenden çok daha zor olan iki bulmaca oyunu içerdiğinden bu durum sonuna doğru yıkılmaya başlıyor. 19 Şubat 2017’de gelen güncelleme ile bu bulmacalar, daha adil bir şekilde olması amacıyla güncellendi.

Oyunun ikinci yarısı, ilk yarıdan daha az güçlü. Oyun incelemesinde spoiler vermek istemiyorum. Sadece “doğaüstü unsurların ortaya çıkışı” şeklinde bir tanımlama yapsam yeterli sanırım. yun o zamandan önce gerçekçiliğe dayalı atmosferik korkuya mükemmel bir örnek olmaya devam ettiği için oyunda var olan bu değişim aslında hoş karşılanmıyor. En azından benim için öyle. Bununla birlikte, biten, onu oluşturan şeyleri bile yenilenmiş bir belirsizlik oluşturuyor.

Bununla birlikte, vurgulamak istediğim tek GERÇEK kusur, ilk oynamanın muhtemelen en azından zevk alacağınız uzun, ani bir durma noktasına değecek olan iki tam-duyu bulmaca.. Yine 19 Şubat 2017’de gelen güncelleme ile bu bir nebze düzeltildi. Eğer oyun görsellerini, videosunu inceleyip ve beğendiyseniz bu oyunu size kesinlikle tavsiye ediyorum.

CEVAP VER