Sevilen oyun Alan Wake, 15 Mayıs 2017’ten itibaren geçerli olmak üzere kısa süre için büyük bir indirime giriyor.

Korku oyunları bazen aksiyon ile harmanlandıklarında ortaya oldukça eğlenceli, farklı bir oyun teması çıkabiliyor. İşte Alan Wake oyunu da bunlara örnek gösterilebilir. Genellikle korku oyunlarında kendimizi çaresiz hisseder ve oraya buraya kaçışıp kurtulmaya çalışırız. Ancak Alan Wake oyununda, sahip olduğumuz silah, el feneri gibi envanterler sayesinde yaratıkları avlayabiliyoruz. Alan Wake, hem bu yönüyle, hem de hikayesiyle dikkat çeken çok kaliteli bir oyun oldu ve çıkışının üzerinden belli bir zaman geçmiş olmasına rağmen hala ilgi görüyor. İşte böyle güzel bir oyunu hala oynayamayanlar için şimdi bir müjdemiz var.

ALAN WAKE 15 MAYIS’TA BÜYÜK BİR İNDİRİME GİRİYOR

Alan Wake oyunu, 15 Mayıs tarihinden itibaren hem Steam, hem de Xbox platformu için oldukça devasa bir indirime giriyor. Elimize ulaşan bilgilere göre oyun tam %90’a kadar indirimli fiyatla satılacak. Bu gerçekten de bu tarz üst seviye oyunlarda alışık olduğumuz bir şey değil. Peki Alan Wake’in yapımcısı Remedy neden böyle bir şey yapıyor?

LİSANS PROBLEMLERİNDEN ÖTÜRÜ UCUZA SATILACAK

Oyunun sahip olduğu müziklerin lisans süresi çok yakında dolacak ve Remedy de bu süre dolmadan büyük bir indirim yaptı. Amaç Alan Wake’den son defa kar elde edebilmek. Tabii şu konuda içiniz rahat olsun siz oyunu satın aldığınızda lisans problemi sizi hiç etkilemeyecek. Lisans süresi bittiğinde oyun zaten satışlardan tamamen kaldırılacak. Haliyle elinizi çabuk tutmanızda yarar var.

Alan Wake ayrıntılı inceleme yazımız için tıklayınız.

CEVAP VER