Bu içeriğimizde ile sizlerleyiz.

KENDİ ROMANINDA HAPSOLAN BİR YAZARIN HİKAYESİ

, beyin fırtınalarının oldukça yoğun olduğu bir oyundur. Oyunda yönettiğimiz karakter olan Alan, bir roman yazarıdır ve karısıyla beraber gitmiş olduğu tatil bölgesinde başına gelmedik iş kalmayacaktır. Alan, kendi romanının karakterleri ile yüzleşecek, romanının içerisine hapsolacaktır. Alan Wake oyunu hikaye olarak kesinlikle gelişmiş bir oyundur.

KORKU VE GERİLİM ARAYANLARA

Korku ve gerilim tadında bir oyun olan Alan Wake, karanlığın askerleriyle sizi yüz yüze getiriyor. Karanlıkla savaşınız sırasında en büyük yardımcınız sokak lambaları ve elinizdeki fener oluyor. Oyunda çeşitli bölgelerden erzaklar toplayıp karanlıkta daha emin adımlarla yürüyebiliyorsunuz.

AKSİYON YÖNÜ

Korku ve gerilim oyunlarının bazılarında karakterimiz yaratıklara karşılık vermeden sadece kaçmakla mükellefken bazılarında elinde bulunan silah ile yaratıklara karşılık vermeye çalışır. İşte bu noktada Alan Wake aksiyon yönüyle de karşımıza çıkıyor. Oyunda yaratıkların üzerine kurşun yağdırabiliyorsunuz.

alan-wake

GRAFİK KALİTESİ

Alan Wake grafik kalitesi olarak iyi düzeyde bir oyun. Yapımcısına yakışan grafiklerin oyuna aktarıldığını söyleyebiliriz.

SONUNU MERAK EDECEKSİNİZ

Alan Wake oyunundaki önemli ayrıntılardan birisi hikayesinin gerçekten de güçlü olmasıdır. Oyundaki kasvet havasının çok yoğun oluşundan ve hep karanlıkta ilerlediğinizden sıkılabilsenizde hikayesi çok sağlam olduğu için sonunu merak ederek oynuyorsunuz.

OYNANIŞ

Oyunun oynanışı başarılı olsada ufak tefek oyun hataları göze çarpmıyor değil. Ancak oyun hataları oyun keyfinizi çok baltalamıyor.

GENEL DEĞERLENDİRME

Puanımız : 7.0 / 10

Alan Wake genel olarak gerilim tadında oyun sevenlerin denemesi gereken bir oyundur.

1 YORUM

CEVAP VER