Bu yazımızda takipçilerimiz için I Am Alive oyununu masaya yatırmaktayız.

I Am Alive oyunu, Ubisoft Shangai tarafından geliştirilen bir oyundur. Oyun 2012 tarihinde önce konsollar için, ardından da PC platformu için çıkmıştır. I Am Alive oyunu genel olarak aksiyon ve gerilimin, hayatta kalma savaşının verildiği bir oyundur.

BAŞARILI BİR HİKAYE

I Am Alive oyunu sahip olduğu hikaye ile etkileyen bir oyun. Oyunda yönettiğimiz karakterin ismi Adam… Adam, depremde kaybettiği ailesini bulmak üzere şehre döner ve viran olmuş şehirde ailesini aramak için yollara düşer. Haventon bölgesinde meydana gelen depremden sonra insanlar tamamiyle değişmiştir ve çok daha kötü bir kimliğe bürünenler olmuştur. Yozlaşmış , virane şehirde amacımız ailemizi bulmaktır.

GERÇEKÇİ OYUN ARAYANLARA

I Am Alive oyunu genel olarak gerçekçi bir oyundur. Oyunda karakterimizin yanında mutlaka erzaklar bulunmalıdır. Karakterimiz bir yere tırmanırken enerji tüpü belirir ve o enerji tüpü bitmeden işimizi halletmemiz gerekir. Aynı şekilde gaz bulutunun çok yoğun olduğu bölgelerde de karakterimizin sağlığı düşecektir.

i-am-alive

GRAFİK KALİTESİ

I Am Alive oyunu grafik anlamında sistemi çok yormayacak bir oyundur. Grafik kalitesi olarak gerçekçi olmasının yanında gri tonlarda grafik uygulanan oyun havasını bu yönüyle iyi yansıtmaktadır. Ancak yüz modellemeleri zayıf ve gerçeklikten uzaktır.

GENEL DEĞERLENDİRME

Puanımız ; 8.9 / 10

I Am Alive gerek hikayesiyle , gerek oynanışıyla kaliteli bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun eksi yanı olarak çabuk bitmesini ve sadece belli bölgelerin erişime açık olmasını gösterebiliriz. Artı yanları olarak ise hikayesi, oynanışı, atmosferi oldukça başarılı bir oyundur.

CEVAP VER