Mass Effect Andromeda oyunu ile ilgili oldukça kritik bir güncelleme geldi. Oyun nihayet pek çok sorundan arındı.

Oyuncuların çıkışını dört gözle beklediği ancak piyasaya sürüldükten sonra adeta hayal kırıklığına sebebiyet veren Mass Effect Andromeda, şimdi düzeltilme aşamasında… Oyun piyasaya sürüldüğünde pek çok kritik hata göze çarpmıştı. Mesela oyunda sinematik sahnelerde, çoklu oyuncu modunda ve efektler konusunda ciddi problemler dikkat çekmişti ve bu problemler oyuncuların açıkçası iştahını kaçırmıştı. Söz konusu problemler yayınlanan ilk gün güncellemesi ile de giderilememiş, böylece oyunun yapımcı ekibi gelen tepkiler üzerine hataları düzeltmek için işe koyulmuştu.

GÜNCELLEME APAR TOPAR YAYIMLANDI

Söz konusu güncelleme tekrar adeta apar topar yayınlandı. Bu kez pek çok hatanın gerçekten de düzeltildiği gözlemlendi. Mesela oyunda bulunan çoklu oyuncu modundaki yoğun lag problemleri rahatsızlık vermekteydi ve bu hata çözüme kavuşturuldu.

Öte yandan oyunun efektleri konusunda da yapımcı ekip oyuncuların isteklerini dinledi ve gerekli değişiklikleri yaptı. Motion Blur gibi efektlerin kapatılması oyuncular için mümkün hale getirildi.

Oyunda bulunan sinematik sahnelerdeki hatalar son derece can sıkıyordu ve bu konuda da yapımcı ekip bir düzeltme sunmuş gözüküyor. Yapılan güncelleme ile bu can sıkıcı hataların önüne geçildi. Ancak şunu ifade etmek gerek ki bu kadar üst seviye bir oyunun böyle henüz hazır olmadan piyasaya sürülmüş olması ne kadar güncelleme yayınlanırsa yayınlansın büyük bir eksi olarak kalacaktır.

Mass Effect Andromeda sistem gereksinimleri çin tıklayın.

CEVAP VER