9 Şubat 2017’de çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz, seslendirme ve alt yazı desteği sağlanırken Türkçe dahil başka hiçbir dil oyun içinde maalesef desteklenmiyor.

Kesinlikle inanılmaz bir oyun … ama aynı zamanda herkes için de değil. Mars’ı ele geçirmek, bir süre buhar deposunu vurmanın en eşsiz konseptlerinden biridir. Bu bir oyundur, ancak bundan da ötesi, kendi gezegenden uzaklaştırdığımız bir gezegeni keşfetmenin zorluklarını öğrenmek ve anlamak için bir araçtır ve bunun için bir araç kutusu sağlamıştır. İçinde çok iyi düşünülmüş bir araç kutusu var, ki bu bir teknoloji ağacı (yakın zamanda güncelleme ile eklendi eklendi).

Bu temelde çok gerçekçi bir uzay simülatörüdür. Gerçekçilikle ilgili detay ve dikkat miktarı muhteşem, Mars’ta bir dolaştırıcıyı kontrol etmiş gibi hissettiriyor. Mars’ta gerçek yerleri ziyaret edersiniz, Mars’ın jeolojisi hakkında gerçek şeyler öğrenmek için gerçek bilimsel ekipmanı kullanabilirsiniz.

yunu Mars’ta gerçek zamanla eşleştirmek için (isteğe bağlı) bir yol bile var, bu nedenle gününüzü 24.75 saat Martian gününün etrafında planlamanız (JPL’deki gibi) gerekir. Gelecekteki sürümlerde, gönderme ve alma komutları arasında (isteğe bağlı) ışık gecikmesi bile içerecektir. En azından geliştiricinin vaatleri bu şekilde..

Başarılı bir Mars keşif programını oluşturmaktan başka bir hikaye yok. Mars’ı kurtarmak veya başka bir gezegeni canavarlardan temizlemek için hali hazırda sayısız oyun var. Bu oyunu farklı kılan da bu özelliği.

Mars Uzay Arama Ajanstan’ın görevinde bulunuyorsunuz, landers’ı ve gezginleri inşa etmek, başlatmak ve araştırmak için bir bütçe öngördünüz ve farklı noktalardaki keşif noktalarını keşfetmek ve analiz etmekle görevlendirildiniz. Bu hedefleri tamamladığınızda, daha fazla finansman elde edebilirsiniz. Oyun bölümü, gelişmekte olan teknolojilerin ihtiyaçlarını dengelemek ve doğru sitelere uygun zanaat başlatmaktan geliyor.

Fonlama – burada sıkıdır, bu nedenle nasıl çalıştığını merak ederken ilk birkaç denemede kendinizi kapmak çok kolaydır. Bu nedenle öğretmenleri okumanız, web’de biraz araştırma yapmanız ve teknoloji ağacını incelemeniz konusunda gerçekten çok tavsiyem var. Ne inşa etmeniz gerektiğini öğrenin ve davalara nesnel yaklaşımı uygulayın. Bu, son derece sabırlı olmayan ve açık uçlu bir proje olarak, daha önce gelmiş hemen hemen her şeyden çok farklı bir konsepte yatırım yapmaya istekli olmayan bir oyun değil. Oyunun içeriği hakkında bilgi sahibi olmadan oyunu oynarsanız pek zevk almayacağınızı düşünüyorum.

Oyun geliştiricisi ve yayımcısı olan Bohemia, gerçekten benzersiz bir deneyim yarattı. Adeta diğer bu tarz oyunlara yol gösterici bir oyun yaptıklarından dolayı alkışlanmalılar.

Oyun beta sürümünden yeni yeni çıktı. Bu yüzden incelemeyi oyunun asıl çıkış tarihinden daha geç bir tarihte incelemeyi uygun gördüm. Oyunu, denemeniz gereken eşsiz bir oyun olarak belirtmekte de fayda görüyorum.

CEVAP VER