Oyuncuların dünyasında bilgisayarların görüntülerinin çok önemli olduğunu biliyor muydunuz?

Oyun dünyasının giderek geliştiği günümüzde oyuncular genellikle hazır kasa sistem almak yerine toplama bilgisayarlar tercih ederler. Bunun sebebi ise toplama bilgisayarların daha ucuza mal olması evet ama bazı oyuncular için çok daha önemli bir sebebi var; kasalarının görüntüsü…

Bazı oyuncular, kasalarının görüntüsüne ciddi manada kafayı takmışlardır. Bunu sadece kasanın dış görüntüsü diye düşünmeyin. İçerisindeki tüm iskelet donanımların renk uyumluluğuna, tasarımlarına kadar bu işe önem veren oyuncular vardır. Hem de bunun sayısı hiç de azımsanmayacak kadardır.

Mesela bazı oyuncular, kırmızı ile siyahın hakim olduğu bir kasa düzerler. Bunun için tüm donanımların renk olarak kafalarındaki projeye uyumlu olmasına dikkat ederler. Bunun için de genellikle kesenin ağzını açabilirler. Mesela aynı özelliklere sahip, aynı seviyede iki anakarttan biri yeşil, diğeri ise kırmızıysa ve oyuncu kırmızı ile siyahın hakim olduğu bir bilgisayar düzmek istiyorsa ikisi arasında 100 TL fark olsa dahi kırmızı olanı seçebiliyor.

LED IŞIKLAR VE PENCERELİ KASA OLMAZSA OLMAZ

Aynı zamanda bu doğrultuda düzülen kasalarda aydınlatmalı fanlar ve pencereli kasalar da olmazsa olmazdır. Oyuncu, aydınlatmalı fanları ile kasanın içerisinde harika bir görüntü elde etmek ister. Aynı zamanda bu fanların yaydığı ledin rengi de oyuncu için çok önemli olabilmektedir. Yani bir nevi bazı oyuncular kasalarını o kadar benimser, tasarımlarına o kadar önem verirler ki  adeta onlar için bir yaşam biçimi haline geldiğini görebilirsiniz.

Kasa toplamayı öğrenmek istiyorsanız şu yazımız işinize yarayabilir.

CEVAP VER