PC Building Simulator isimli similasyon, oyun dünyası için geliştirilen yeni bir oyun projesi olarak dikkat çekmekte. Ancak bu yapım, diğer tüm oyunlardan son derece farklı…

Bilgisayarlar taktir edersiniz ki oyun bilgisayarları ve ofis bilgisayarları şeklinde ayrılmaktalar. Oyun bilgisayarı kurmak ise her yiğidin harcı değil. Toplama bilgisayarlarda eskiden bu işler fiziki ortamda yapılırken artık internet ortamından PC sihirbazları ile yapılıyor. İnternetin, teknolojinin gelişmişliği sayesinde kişi oturduğu yerden bilgisayar toplayabiliyor. Ancak bilgisayar toplamayı öğrenmek isteyen bir kişi eğer zengin değilse deneme yanılma yöntemine bile başvurması çok zor ve toplama eylemi internet üzerinden kolaylıkla öğrenilebilecek bir şey değil. Kişinin PC toplamayı öğrenebilmesi için deneme yanılma yöntemini uygulaması lazım. İşte bu noktada PC Building Simulator isimli ilginç bir yeni oyun devreye giriyor.

PC Building Simulator‘de, bir kasa seçiyorsunuz ve kasanın içerisini seçtiğiniz anakart ve benzeri PC donanımları ile donatıyorsunuz. Sanal olarak montajını yapıyorsunuz ve bir hata yaptığınızda simulasyon sizi uyarıyor. Anakartla işlemciyi uygun seçmeniz gerekiyor aynı şekilde diğer donanımları da uygun seçmelisiniz yanlış seçerseniz yine uyarı veriyor. Yani kısacası bu oyun, eğlendirmekten çok eğitmeyi amaçlayan güzel bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Bu alanda hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyenler için PC Building Simulator çok yakında piyasada olacak. Biz de fırsat bulursak incelemesini yapıp sizinle paylaşacağız.

 

1 YORUM

CEVAP VER