15 Aralık 2016’da çıkışını gerçekleştiren oyunda, İngilizce’ye arayüz ve seslendirme desteği sağlanırken diğer hiçbir dile destek sağlanmıyor.

2011’de Ninja Division ve Soda Pop Miniatures, Super Dungeon’ı dünyaya tanıttı. Underbite oyunları, Super Dungeon Tactics ile masaüstü bilgisayarından alabileceğiniz maksimum eğlenceyi ayağınıza getirmeyi amaçlıyor.

Super Dungeon Tactics, oyuncuların Crystalia boyunca Dark Consul’un güçleriyle savaşmak için Heroes’un bir lonca yarattığı bir strateji oyunudur. Lonca ustası olarak nimetlerini almaya, halkın hoşnutluğuna cevap vermeye ya da asil bir macera çağrısına cevap vermeyi seçerseniz. Özgür sebeplerden dolayı, kesiminizi kazanmak veya ikisini birden yapmak, görevleri tamamlamak, ganimetler toplamak, Heroes’u çekmek ve kendi yollarınızla ​​Crystalia dünyasını ortaya çıkarmak görevleriniz arasında yer alıyor.

Oyunda çok oyuncu modu olmaması göze eksiklik olarak gelse de eğlenceli ve harika bir tek oyuncu deneyimi yaşıyorsunuz. Eğer bir RPG oyunu fanı veya uzmanıysanız, bu oyun size zor gelmeyecektir. İlk kez RPG oynayacakları da düşünmüşler bu oyunda.. Nasıl oynayacağınızı öğrenmek, oyundaki öğretici ile oldukça basit bir hale geliyor. Oynarken, bunun tablette de oynamak ne kadar eğlenceli olacağını düşünmeye devam ettim, bilgisayarda harika bir oyun oynuyor ancak bence bir mobil uygulama olarak da satışa sunulabilir. Kendimi birçok kez yüksek sesle gülerken buldum. Oyunun savaş sonrasındaki bölümlerde bulunan diyaloglar gerçekten oldukça iyi hazırlanmış.

Oyundan oldukça hoşlandım, ilk çıktığı tarihlerde bu incelemeyi yazıyor olsam pek tavsiye etmeyeceğim bir oyun olurdu ancak oyunun yapımcısı gelen önerileri, şikayetleri dinleyerek oyunu geliştirdi ve geliştirmeye devam ediyor. Ekipman sistemi, her bir karakteri birkaç farklı şekilde kullanmanıza izin verir, ancak bazı durumlarda belirli bir düzenin kesinlikle diğerlerinden daha iyi olduğunu hissedeceksiniz.

Oyunu yaklaşık 15 saatte bitirdim ancak oyunun hoşuma gitmesiyle birlikte birkaç başarıyı kaçırdığım için tekrar oynamaya karar verdim. Toplamda bu oyun için 41 saatimi harcadığımı söyleyeyim. Oyunda zar sistemi bulunuyor, bu küçük bir faktör olsa da savaşta oldukça önemli hale gelebiliyor. Aynı karakterle farklı şekilde oynamanıza olanak tanıyan ekipman çeşitleri (özellikle silahlar ve kristaller) oyunda yerini almış durumda.. Karakterler, canavarlar ve haritalar göze hoş gelen bir şekilde tasarlanmış. Oyunu en zor modda oynasanız bile fazla zorlanmayacaksınız.

Bu oyunun çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum: ilginç ve renkli grafikler var, dünya kendisini canlandırıyor ve karakterler sevimli. Ancak herkes için önerebileceğim bir oyun değil. Oyun, kendi tarzında alışılmış “çarçabuk bitirilen oyunlar”dan biri değil. Oyunda bulunan diyaloglarda kimi zaman gözünüzü yorabilir.

Karakterlerin bazıları (özellikle Fighter ve Barbarian), başlangıçta yazım hatalarına benzeyen aksanlara sahiptir. Düşmanlar şaşırtıcı derecede çeşitli. Oyundaki en önemli zayıflık ise ses kısmı. Tüm soundtrack’ları basit ve hafızadan çabuk çıkacak şekilde tasarlanmış. Olmasa da olurmuş yani..

 

CEVAP VER