Öncelikle oyunu ilk defa kurduğunuzu varsayarak bu rehberi oluşturmaya çalışacağım. Bir sonraki rehberde ise daha çok oyunun gidişatı ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Oyuna henüz başlamadan önce geniş ekran ayarını yapmakta fayda var.

Oyunu yükledikten sonra bir kez açın ve kapatın. Başlat menüsünden çalıştırı açın oraya %appdata% yazın. Oradan Black Sea Studios\ klasöründeki KoH.in2 dosyasını not defterinde açın. Masaüstü boyutunuza göre width ve height kısımlarını değiştirin. Benim monitör ayarlarıma göre width 1366, height 768 olmalıdır. Sizinkiler için değişiklik gösterebilir. Bunun yanı sıra aynı belgede fullscreen ayarını da 0 yapabilirsiniz. Oyunu tekrar çalıştırdığınızda Video Settings bölümünde 3 defa 1024 x 768, 60 hz yazdığını göreceksiniz. Bunlardan birisi istediğimiz ekran boyutu. Test butonunu kullanarak istediğiniz boyutu bulabilirsiniz. Benim için ikincisi oluyor. Ama unutmayın bu ayar 1024’lük görseli 1366’ya genişletecek, biraz kötü durabilir ama yanların karanlık olmasından iyidir.

knights-of-honor

Daha sonrasında oyunun ilerleyen dönemlerinde canınızı sıkacak olan introyu şimdiden kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. Şu adresten indirdiklerinizi C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Knights of Honor\packs klasörüne atarak introyu kaldırabilirsiniz.

Oyunda ülke seçme ekranında 3 seçenek göreceksiniz. Eğer Early’de başlanırsa herkeste bina seviyesi başlangıçta oluyor yani oyunun başında sadece köylüleri askere alabiliyorsunuz. Normal seviyede AI %125 gelire sahipken, zorda %150 geliri vardır. Zor seviyede oynarken düşmanlarınız size saldırmak için daha fazla asker yollar, düşmanınızla çok kolay dost, dostlarınızla çok kolay düşman olabilirsiniz. Oyundan zevk alabilmeniz için önce normal sonra zor modda oynamanızı tavsiye ediyoruz.

1 YORUM

CEVAP VER