Öncelikle okumadıysanız başlangıç için, Knights of Honor – Başlangıç Rehberi okumanızı öneriyorum.

Ülkemizi seçip başladıktan sonra öncelikle oyunu şöyle bir durdurun efenim. Oyunu durdurmak için Pause tuşunu kullanabiliyoruz. + ve – ile oyunun hızını ayarlayabilirsiniz. Öncelikle seçtiğiniz ülkede 1 kral ve 1 varis olur. Bu kişileri kullanmak için bir bedel vermeniz gerekmiyor ancak zamana bağlı olarak hepsi yaşlanıp ölebiliyor. Normal para ile alınan kişiler ise asla ölmez. Bu biraz mantık dışı gelebilir ama mesela oyunun başında bize verilen mareşal  tüm skillerini sonuna kadar getirseniz de ölmez. Ama eğer Kralın varisi yoksa genelde en yetenekli kişiniz Kral olabiliyor veya nadiren de olsa tüm mareşaller bir anda isyan edebiliyor ve böyle bir durumda mareşalleri durdurmak gerçekten imkansız derecede zor oluyor.

knights-of-honor

O yüzden ilk başta paralı kişilere paramız yetmediğinden Kral ve varisini tüccar olarak atayın. Oyun içerisinde sağ altta haritanın üstünde harita modlarını göreceksiniz bunlardan ilkini seçerek politik görüme geçebilirsiniz. Buradan büyük topraklı bir ülkeye tıklayın. Hemen altta kralının portresi olacak ona tıklarsanız diplomatik ekran gelecek. Bu ekrandan ticaret anlaşması yollayın. Ülkenizin büyüklüğüne ve gücüne göre teklifinizi kabul etmeyebiliyorlar. Tüccar olarak görevlendirdiğiniz kişileri bu devletlere altın ticaretine yollayın. Şimdi burada beklemek gerekiyor. Oyun son hızda iken paranın dolmasını bekleyin ve her 1000’e ulaştığında tüccar alın ve bu tüccarlarla daha fazla ticaret yapın. Bir süre bu şekilde devam ettikten sonra üst köşedeki barın soluna tıklayarak krallığın gücünü arttırabilirsiniz. Bu krallık gücü geliri ve ordu moralini arttırır, isyan riskini düşürür. Dost ülkelere savaş açmak, anlaşma bozmak, ittifaka ihanet etmek bu krallık gücünü düşürür.

Bunun yanı sıra oyunda bazı ülkeler oyunda mevcut değilse bu ülkeleri kurabiliyorsunuz. Kurulabilir ülkeleri şuradaki yazımda anlatmaya çalıştım : Knights of Honor – Kurulabilecek Ülkeler – Rehber

CEVAP VER