Dünyanın en sevilen ve beğenilen oyun yapımcılarından , bu hafta yeni oyunu ’le ilgili sürpriz bir video yayınlayarak beklentileri daha üst çıtaya yükseltti. The Game Awards (Oyun ödülleri) etkinliğinde gösterime giren tanıtım videosunun haberini daha önce de yapmıştık. Henüz okumadıysanız, bu adresten ilgili habere ulaşabilirsiniz.

Oldukça kafa karıştırıcı ve garip bulunan fragmanda ne anlatılmaya çalışıldığı halen daha muammasını koruyor. Ancak bugün sizlere duyuracağımız haber, oyunun teknik tarafını ilgilendiriyor. Hideo Kojima’nın başında bulunduğu Kojima Productions isimli oyun stüdyosu, Death Stranding’de kullanılacak oyun motorunun ismini açıkladı. Buna göre Guerilla Games’in geliştirdiği isimli oyun motoru Kojima tarafından kullanılacak.

Guerilla Games’in tanıtmaya hazırlandığı yeni oyunu Horizon Zero Dawn’ın da Decima altyapısını kullandığı biliniyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen PSX 2016 konferansında PS4 sistem mimarı Mark Cerny ve Guerilla Games yöneticisi Hermen Hulst aynı sahneyi paylaşmış ve bu oyun motorunun neler yapabileceğine dair açıklamalar yapmıştı.

Hulst, Decima oyun motorunun yalnızca render almakla kısıtlı olmadığını belirterek “Yapay zeka, fizik ve mantık motoru, tüm dış dünya modellemeleri” noktasında fark oluşturan bir oyun motoru olduğunu dile getirmişti. Zaten oyunun fragmanına baktığımızda da bizi karşılayan aşırı gerçekçi grafikler, bunun bir ön işareti gibi.

Death Stranding, God of War gibi yalnızca PS4’e özel bir oyun olacak. Yani Xbox ve PC kullanıcıları Death Stranding’i oynayamayacak.

CEVAP VER