2017 yılı da oyun dünyası için epey hareketli geçti. Fakat bu yılı diğerlerinden ayıran çok önemli bir özellik vardı. Bu yıl çok fazla yeni VR oyunu ile karşılaştık.

Skyrim VR

Skyrim serisini bilmeyen yoktur. Bu güzel serinin bir de VR versiyonu yapıldı.  PlayStation 4 platformu için sunulan  Skyrim VR, oyuncuların çok beğenisini kazandı.

Resident Evil 7

Ünlü korku oyunu serilerinden Resident Evil için geliştirilen Resident Evil 7 VR, oyuncuların çok beğenisini kazanan bir başka yapım. Yalnız böylesine korkutucu bir oyunu bir de VR ile oynamak oyuncuları inanılmaz bir ambiansa soktu, bazı oyuncular o kadar korktular ki oyunu bitiremediler.

2017 Yılının En İyi VR Oyunları

Project Cars 2 VR

Araba yarışı deneyimini de VR gözlükle yaşamak bir başka keyifli. Project Cars 2 bize bunu açık bir şekilde gösterdi. Kaliteli yapısı ve yarış hissiyatı ile oldukça sevilen bir VR oyunu oldu.

Form

Çok fantastik bir VR oyunu olan Form, bu yönüyle oyuncuları etkilemeyi başardı. Oyun sizi ilginç bir hayal alemine sokuyor. Duygularınızı açığa çıkarması ise oyunun en büyük etkisi.

Lone Echo/Echo Arena

Bu oyun oldukça eğlenceli ve kendinizi tamamen boşlukta hissetmenize neden oluyor. Çünkü yer çekimsiz bir ortamda geçiyor. Zaten VR ile oynadığınız için haliyle ayaklarınızın yerden kesileceğini hissedebilirsiniz. Güzel ve keyifli bu oyun yılın en iyi VR yapımları arasında yer alıyor.

Yılın En İyi Oyunu Belli Oldu!

CEVAP VER