Yılın oyunu ödülü sahibini buldu. Yılın oyunu olarak The Legend of Zelda seçildi.

Yılın oyunu seçimlerine katılım bu yıl çok yüksekti. Daha önce sizlere hangi oyunların en iyi olma konusunda aday olduğunu bu haberimizden belirtmiştik. 

İddialı adaylar arasında kendisine yer bulan Zelda, pek çok kişi için sürprizdi. Özellikle Horizon Zero Dawn oyunu karşısında pek şans tanınmıyordu. Fakat sürpriz gerçekleşti ve The Legend of Zelda oyunu yılın en iyi oyunu seçilmeyi başardı. Öte yandan aynı etkinlikte farklı dallara ait pek çok oyunun başarısı da gözler önüne serildi.

En İyi Devam Oyunu

En iyi devam oyunu olarak Overwatch seçildi.

En İyi Mobil Oyun

Monument Valley 2 oyunu ilk piyasaya sürüldüğünde de epey dikkat çekmişti ve mobil alanda çok büyük başarılar elde ederek 2017 yılının en iyi mobil oyunu seçilmeyi başardı.

En İyi Sanal Gerçeklik Oyunu 

Resident Evil 7 seçildi. Söz konusu oyun zaten oldukça korkutucuyken bir de sanal gerçeklik gözlüğü ile oynandığında çok daha korkutucu, keyifli bir hale geliyordu. Oyuncular büyük bir zevkle oynadı.

Yılın Oyunu The Legend of Zelda Oldu

En İyi Çıkış Yapan Bağımsız Oyun

Cuphead seçildi. Çok zor olmasıyla ve farklı bir temaya sahip olmasıyla dikkat çekmişti.

En İyi Seslere Sahip Oyun 

Hellblade, ses kalitesi anlamında en iyi oyun seçildi. Ses dizaynı hususunda zaten kendisinden epey söz ettirmişti ve bu yıl mutlaka bir ödül alması bekleniyordu.

CEVAP VER