Popüler oyunlardan Horizon: Zero Dawn, sadece PlayStation 4 için çıkmasına rağmen önemli bir satış başarısına ulaştı. Yapımcı şirketin beklediği toplam satış rakamını egale etti.

İlk piyasaya sürüldüğünde farklı hikayesi ve atmosferi ile diğer oyunlardan ayrılmayı başaran Horizon: Zero Dawn, şu ana kadar 7.6 milyon adet sattı. Böylece bir yıl içerisinde hedeflenen başarıyı egale etmiş oldu. Bu sonuçla Guerilla Games, çok önemli bir başarı elde ederek kasasını doldurdu.

Dünyanın en gerçekçi grafiklere sahip oyunu olarak gösterilen, oynanışı ile de çok iyi bulunan Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ise ilginç bir şekilde 7 milyon barajının altında kalmıştı. Hatırlarsanız oyunda Türkçe seslendirme bile vardı. Fakat bunlara rağmen oyun Horizon Zero Dawn’ı geçmeyi başaramamış.

Horizon Zero Dawn'ın Şu Ana Kadar Kaç Adet Sattığı Açıklandı

Yeni bir başlangıç olarak karşımıza çıkan Horizon: Zero Dawn’da ana karakterimiz bir kadındı ve onu ufak yaşlardan itibaren yönetiyorduk. Zamanla bir yandan haksızlıklarla, bir yandan da devasa robotlarla mücadele eder hale geliyor, aynı zamanda değişime uğrayan inanılmaz evrende olan bitenleri çözmeye çalışıyorduk.

Horizon: Zero Dawn oyununun elde ettiği başarılardan sonra bir ek paketi de çıkmıştı. Frozen Wilds adındaki ek paketi şu an oyuncular büyük bir ilgiyle oynuyor. Guerilla Games’in bu şekilde büyük bir satış rakamına ulaşması, yakın zamanda önemli yeni oyunları duyuracağının da sinyallerini veriyor.

Geçen Haftanın En Çok Satanlar Listenize Göz Attınız Mı?

CEVAP VER