Popüler oyunlardan GTA V, uzun bir aradan sonra bir kez daha en çok satan oyunlar listesinde ilk sıraya yerleşti.

Oyunlarla alakası olan olmayan herkesin muhakkak duyduğu bir oyundur GTA. Serinin son oyunu GTA V, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve oyuncuların büyük beğenisini kazanmıştı.  Tam 34 hafta boyunca en fazla satan oyunlar listesinde başı çeken GTA V, şimdi 226 hafta aradan sonra bir kez daha listede birinci oldu.

226 hafta 51 aya denk geliyor. Oyun tam 51 aydır en fazla satan oyunlar listesinde ilk sırada değildi. Yine de ilk 10’da bazı zamanlar haricinde hep oldu. GTA serisinin zaten çok başarılı ve bilindik bir seri olduğu aşikar ancak tam 226 hafta sonra, 2018’in ilk ayında tekrar zirveye oturması oldukça şaşırtıcı bir durum.

GTA V Uzun Aradan Sonra Bir Kez Daha Lider

Listede GTA V’i takip eden oyunun ismi ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen dünyaca ünlü Call of Duty serisinin Call of Duty WW2 oyunu. GTA V, bundan 5 yıl kadar önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen hala günümüzün yeni popüler oyunlarına kafa tutuyor ve hatta onları geçiyor oluşu serinin ölümsüzlüğünü bir kez daha gösteriyor. Ancak tabii Rockstar Games tarafından özellikle online modda sunulan destekler de oyunun ayakta kalmasına yardımcı oluyor.

GTA V’in bu kadar satacağı belki Rockstar Games’in dahi aklına gelmezdi. Böyle giderse şirket uzun bir zaman daha GTA VI’yı gündeme getirmeyecektir.

Far Cry 5 Hakkında Yeni Gelişmeler Ortaya Çıktı

CEVAP VER