GTA V oyununda şok bir kriz ortaya çıktı. OpenIV krizi nedeniyle GTA V eleştiri yağmuruna tutuluyor.

GTA V oyunu bildiğiniz gibi günümüzün en popüler oyunlarından birisi.. Uzun yıllar önce çıkmasına rağmen hala pek çok oyuncu tarafından keyifle oynanan yapım, maalesef büyük bir sekteye uğradı.

GTA V OPENIV KRİZİ !

GTA V oyununun çok uzun zamandır hala popülerliğini korumasında, hatta Steam’de hala haftanın en çok satan oyunları listesine girme başarısı göstermesinde çok önemli bir etken daha var.  Bu da oyun için sürekli yeni modların çıkarılması. Bu modların en fazla kullanıldığı platform ise OpenIV aracı… Ancak açılan bir dava sonucunda OpenIV programı GTA V için devre dışı hale getirildi. Tabii bu durum da oyuncuları inanılmaz sinirlendirdi.

OYUNCULAR İSYANDA!

Oyunun yapımcısına OpenIV yasağından sonra çok sinirlenen oyuncular hınçlarını adeta Steam sayfasından çıkardılar. GTA V’in Steam sayfasını ziyaret eden oyuncular, oyunun inceleme puanlarını çok iyi derecelerden en dip derecelere çektiler.  Hatta bununla da kalmadılar, Steam platformunun en nefret edilen oyunun da GTA V seçilmesini sağladılar.

Bu ilginç krizden sonra Rockstar Games’in bir geri adım atmayacağı büyük merakla bekleniyor. Rockstar Games empati yönü kuvvetli bir şirket ve oyuncularının düşüncelerine de önem veriyor. Bu yüzden biz geri adım atacağını düşünüyoruz.

GTA 5 İle İlgili Pek Az Kişinin Bildiği Enteresan Bilgiler

CEVAP VER