Merakla beklenen oyunlardan Far Cry 5, öğrenilene göre Arapça dilde sunulabilir. Bu konuda detaylı sızıntılara ulaşıldı. İşte gelişmeler…

Popüler video oyunu serilerinden Far Cry, farklı yapısı ile dikkat çeken bir proje ve seriyi bildiğiniz gibi ünlü yapımcı Ubisoft üstlenmekte. Ubisoft, kendi içerisinde dini ve milli olarak pek çok farklı yapıda insan barındırıyor. Mesela şirket bünyesinde müslüman da çalışıyor farklı dinlere mensup olanlar da. Zaten bildiğiniz gibi evrensel bir firma ve Far Cry oyunu da tüm dünyaca oynanan bir oyun.

Far Cry 5'e Arapça Dil Seçeneği De Ekleniyor

İşte Ubisoft bu sebepten ötürü Far Cry 5’i oynarken insanların anlayarak oynamasını istiyor. Pek çok dilde çevirisi bulunmasına rağmen Arapça dili oyun şirketleri tarafından çok önemsenmiyor. Fakat şu günlerde elimize ulaşan yeni bir bilgiye göre Ubisoft, Far Cry 5 için Arapça çalışmalarına başladı. Oyunu Orta Doğu bölgesinde pek çok insanın oynayacağı tahmin ediliyor ve bu yüzden onlara da dil desteği sağlanmak isteniyor.

Türkçe Destek Olacak Mı?

Oyunun Arapça dil desteği alacağı yönünde pek çok sızıntı olmasına karşın Türkçe dil seçeneğinin ekleneceğine dair en ufak bir ipucu yok. Ubisoft’un da şu ana kadar Türkçe dil seçeneği konusunda maalesef duyarsız kaldığını ifade etmek gerekiyor. Yine de eğer Türkçe dil seçeneğinin geleceğine dair bir sızıntıya ulaşırsak muhakkak sizlere iletiriz.

Unlited Goose Game Dünyanın En İlginç Oyunu Olmaya Aday!

CEVAP VER