Age of Empires serisinin merakla beklenen yeni yapımı Age of Empires Definitive Edition’ın çıkış tarihi ertelendi.

Age of Empires Definitive Edition bir süredir oyuncular tarafından büyük merakla bekleniyor. Age of Empires 2’nin grafiksel olarak çok daha modern hali olacak olan yapımda aynı zamanda pek çok farklı özellik bulunacak.

Oyunun çıkış tarihi daha önce 19 Ekim 2017 olarak açıklanmıştı ve o tarihe sayılı günler kala Microsoft cephesinden kötü bir haber geldi. Microsoft, oyunu ertelemek zorunda olduğunu açıkladı. Böylelikle oyun 19 Ekim 2017’de çıkmayacak.Ne zaman çıkacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Age of Empires Definitive Edition Çıkış Tarihinin Ertelendiği Açıklandı

Çıkış tarihi belli olmamasına karşın yine de oyunun ön sipariş aşaması devam ediyor. Yapım şu an Durmaplay’den 119 TL’ye sipariş edilebiliyor. Tabii çıkış tarihi belli olmayan bir oyunu ön siparişten satın almak pek mantıklı gözükmüyor.

Age of Empires Definitive Edition, sadece Windows 10 işletim sistemlerinde çalışacak.

Age of Empires Serisi Hakkında

Seri gerçek tarihten alınma olayların iki boyutlu savaş stratejisi ortamına dönüştürülmesi ile karşımıza çıkıyor. Şehir kurup şehrinizi geliştiriyor ve askerleriniz ile fetihler yapıyorsunuz. Aynı şekilde size karşı da saldırılar olabiliyor. Bu saldırılara karşı oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. 1997 yılında ilk kez ortaya çıkarılan bu seri, oyuncular tarafından çok sevildi ve uzun bir dönem oynandı. Günümüzde eskisi kadar ilgi görmesede hala popüler bir oyun olduğunu belirtmek gerekiyor.

Age of Empires 2 Oynanış Rehberine Ulaşmak İçin Tıklayın

CEVAP VER