Fantasy Game türünün ne olduğunu ve bunlara örnek olarak gösterilebilecek oyunları açıklıyoruz.

Oyun dünyası kendi içerisinde pek çok terime sahiptir. Fantasy Game terimi de bunlardan biri. Bu terim, oyun türünü ifade etmekte olup esasen anlamı gerçekle bağdaşmayan oyun türleridir. Bu tür oyunlar Historical Game oyunların tam aksine gerçekle bağdaşmayan, fantastik oyunlardır.

Genellikle bu tür oyunlarda tamamiyle hayal ürünü yaratıkları, hayal ürünü ülkeleri ve şehirleri, fantastik bilim kurgu unsurlarını görürüz. Gerçek dünyadan bir tarihten ele alınarak hazırlanmamışlardır. Bu tür oyunlarda bir tarih anlatılacaksa da tamamiyle hayal ürünü olan bir ülkenin yine hayal ürünü olan tarihi anlatılır. Sonuç itibariyle bilim kurgu filmleri ile Fantasy Game terimini benzetebilirsiniz.

Fantasy Game Türü Hakkında Rehber

Fantasy Game Türüne Örnek Oyunlar

League of Legends

Fantasy Game terimi Türkiye’de fantazi oyun olarak ifade edilmekle birlikte fantazi oyun kategorisi dendiğinde akla gelen ilk oyunlardan birisi League of Legends, kısaltması ile LoL’dür.

Metin 2 ve Türevleri

Metin 2 her ne kadar günümüzde eski popülerliğini yitirmiş olsada Fantasy Game türünün önemli örneklerinden biridir. Metin 2 gibi aslında daha pek çok oyun da örnek olarak gösterilebilir. Mesela Silkroad Online, Knight Online gibi oyunlar da yine bu türün örneklerinden.

Bu oyun türünün World of Warcraft gibi daha pek çok örneği var. Günümüzde oldukça ilgi gören bir oyun türüdür.

Historical Game Terimi Nedir ?

CEVAP VER