CD Projekt RED isimli teknoloji şirketinin CEO’su Marcin Iwinski, yeni bir Witcher oyunu çıkaracaklarını, fakat bunun uzun bir zaman alabileceğini açıkladı. 

Oyun dünyasının gelmiş geçmiş en sevilen oyunlarından The Witcher serisi, üçlemesini tamamlamış, Geralt’ın hikayesini de sonlandırmıştı. Bunun üzerine yeni bir Witcher oyununun çıkıp çıkmayacağı merak ediliyordu. CD Projekt RED, daha önce yaptığı bir açıklamada Geralt’ın hikayesinin artık sona erdiğini, yeni bir oyun çıkarırlarsa da farklı bir ana karakter ortaya çıkaracaklarını beyan etmişti. Şimdi de konu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

CD Projekt RED CEO’su Marcin Iwinski, yeni bir The Witcher oyunu çıkarmayı planladıklarını, fakat şu an Cyberpunk 2077 ve Gwent üzerinde yoğunlaştıklarını kaydetti. Iwinski, hayatlarının büyük bir bölümünü The Witcher serisine adadıklarını, seriyi kesinlikle devam ettirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

CD Projekt RED CEO'su Yeni Witcher Oyunu Müjdesi Verdi

Serinin gelişimi yeni ana karakterin oyuncular tarafından benimsenip benimsermemesine bağlı olacaktır. Örneğin Assassin’s Creed serisinde Ezio üçlemesi çok sevilmiş, fakat daha sonra farklı ana karakterlerle sunulan Assassin’s Creed oyunları pek sevilmemişti. Çünkü oyuncular yeni ana karakterlerini benimseyememişlerdi.

CD Projekt RED, işini çok ciddiye alarak yapan bir şirket ve Witcher evreni için yeni içerikler sunacak olması oldukça güzel bir gelişme. Ana karakter seçme hususunda da başarılı bir seçim yapacaklarını düşünüyoruz.

The Witcher Quen Sign Hakkında Detaylı Rehber Hazırladık

CEVAP VER