The Witcher serisinde Quen işareti hakkında sizin için detaylı bir rehber yazı hazırladık. İşte Quen işareti hakkında bilinmesi gerekenler… 

Söz konusu işaret bir büyü işaretidir. İşareti kullanabilmek için klavyemizden yardım alırız. İstersek fare merceği ile seçim yapıp klavye ile de kullanabiliriz. İşaret bir savunma mekanizması görevi görür. Quen Sign tam adıdır ve kullanıldığında karakterimizin çevresinde sihirli bir kalkan oluşur.

Söz konusu kalkan alınan darbeye karşı karakterimizin herhangi bir zarar almamasını sağlar. Fakat bu kalkan sınırlı bir süre aktif olur ve tek sefer için geçerlidir. Yani size bir darbe geldiğinde henüz süre dolmamış olsa bile işaret kaybolur ve yine savunmasız kalırsınız. Haliyle Quen Sign kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

The Witcher Oyununda Quen İşareti Hakkında Rehber

Quen işaretini aktif ettiğinizde düşmanlarınıza hemen saldırmadan önce enerji tüpünü tekrar doldurup farklı bir element daha kullanmanızı öneririm. Mesela ilk başta Quen açıp ardından ateş püskürtme işareti yani Igni yollamak iyi bir seçim olabilir.

The Witcher 3‘te Quen işareti geliştirilebilmektedir. Mesela patlayıcı etki yaratabilirsiniz. Patlayıcı etkiyi aktif ettiğinizde yani Quen işaretini iyice geliştirdiğinizde mesela birisi size sizde Quen varken saldırdığında bir şok etkisi meydana gelir ve biraz hasar alıp geriye doğru ittirilir. Yani Quen kalkanı kırılırken hasar verebilirsiniz. Aynı şekilde Quen işaretini daha da güçlendirerek düşmanlarınıza karşı çok yüksek koruma düzeyine sahip olabilirsiniz.

The Witcher Igni İşareti Hakkında Ayrıntılı Rehber

CEVAP VER