Oyunseverlerin beğendiği oyun serilerinin başında gelen ‘nin yeni oyunları pek çok kişi tarafından merak ediliyor ve sevilerek oynanıyor. Call of Duty’nin yaratıcısı olan Vince Zampella katıldığı bir röportajda Call of Duty oyunlarıyla ilgili bilinmeyen noktalarını okuyuculara aktardı. Bu açıklamada en çarpıcı detaylardan biriside oyunun şuan ki yapımcısı olan yerine dev oyun şirketi tarafından yapılabilme ihtimalinin olduğuydu.

Activision’dan Kovulmuştu!

Call of Duty serisi bilindiği gibi ilk olarak 2003 yılında oyunseverlerle buluşmuştu. İlk oyunun başarısı ardından sonraki oyunların büyük bir başarı yakalamasıyla seri bugün pek çok oyunsever tarafından en çok sevilen oyunlar arasında yer aldı. Call of Duty’nin ilk oyunlarını geliştiren, Infinity Ward’ın kurucusu olan Zampella çıkartmış olduğu oyunların çok tutmasına rağmen Activision ile anlaşma sağlayamamış ve hatta Activision’dan kovulmuştu. Zampella bunun ardından Respawn Entertainment ile Titanfall serisine başlamıştı. Zampella şimdide merak edilen Call of Duty’nin gizli kalmış yönlerini açıkladı.

’u Geliştiren Ekipte Yer Almıştı!

EA’nın sonlandırılan projesi olan ve halen çok sevilen Medal of Honor serisinin Medal of Honor : Allied Assault oyununun geliştiricisi olan 2015 Inc. ekinde de yer alan Zampella bu oyunun yine çok tutulmasına rağmen Electronic Arts ile yollarını ayırdı. Bunun ardından ilk Call of Duty’nin çıkacağı zaman Activision ile anlaşmış ve bu o dönemde Electronic Arts yöneticilerinin epey bir tepkisini çekmiş.
Yani Zampella EA ile zamanında böyle bir şey yaşamamış olsaydı Call of Duty oyunu Activision yerine Electronic Arts tarafından çıkacaktı.

1 YORUM

CEVAP VER