Assassin’s Creed 3 oyuncuları için yeni bir rehber yazı hazırladık. Oyunu aşağıdaki taktikleri kullanarak daha iyi oynayabilirsiniz.

Eğer daha önceki Assassin’s Creed oyunlarını oynadıysanız bu oyunda da çok zorlanacağınızı düşünmüyorum. Fakat işin tuhaf tarafı bu oyunda rakipleriniz sizi tokatla bile öldürebiliyor. Zırhınız pek güçlü değil ve az darbe alsanız da can barınız çok çabuk tükeniyor. Bu da sizi daha akıllı oynamaya yöneltecek.

Dövüşler sırasında bazı rakipleri yenmek  çok kolay ancak kıdemli askerleri alt etmek zor bir iş. Özellikle iri kıyım balta taşıyan  askerleri yenmek zor. Her ne kadar balta darbelerinden kurtulsanız da size karşı güçlü bir savunma sergiliyorlar. Bu savunmayı kırmak için de klavyenizin Space tuşunu kullanın.

Assassin's Creed 3 Oynanış Taktikleri

Oyundaki dövüşlerde genel olarak karşı saldırı taktiği çok önemli. Tam bir düşman size saldırmak için hamle yaptığında karşı saldırı tuşuna basıp hemen farenize tıklayın. Böylece rakibinizi aniden savunup karşı atak olarak onu oracıkta öldürebilirsiniz.

Gizlilik oyunda epey önemli çünkü toprakları işgal eden İngiltere hemen hemen her yere asker konuşlandırmış. Özellikle farkedildiğinizde anı bozuluyorsa o zaman çalılar sizin imdadınıza yetişecek. Görev yaparken çalıların arasından gizlice ilerleyip insanların arasına da karışmaya çalışın. Çatılarda gezinmek, öldüre öldüre ilerlemek bu oyunda pek etkili değil. Dediğim gibi etrafınızda çok fazla asker olduğu için farkedilmeniz çok kısa sürüyor. Ve aynı zamanda önceki Assassin’s Creed oyunlarına nazaran yapay zeka birazcık daha iyi. Etrafta bir şey olduğunda askerler gerçekçi reaksiyon verip hemen oraya koşuyorlar.

Assassin’s Creed 1 Oynanış Rehberi

CEVAP VER