Assasins Creed oyunları ile ilgili rehber yazımız.

Assasins Creed serisine ait aslında çok sayıda oyun bulunuyor. Oyunda daha iyi konumlara yükselmenin, daha iyi oynamanın ipuçlarını paylaştığımız bir rehber yazı hazırladık. Öncelikle oyunu açtığımızda kontrolleri iyice bir gözden geçirelim. Oyunda depar atma en fazla kullanacağımız şeylerden bu yüzden depar atma kontrollerini iyi bilelim. Bir suikastçiyi canlandırdığımız oyunda havadan suikastler yapabiliyoruz. Bunun için yapmamız gereken şey bir düşmanı kuş bakışı görebileceğimiz bir yere çıkmak. Gizli bıçağımızı eğer kontrolleri değiştirmediyseniz 2 tuşuna basarak seçiyoruz ve sol fare tuşuna basarak düşmanın üzerine çöküyoruz.

assaeuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Oyunda samanların arasına, çalılıkların arasına gizlenmek oldukça meşhur. Eğer peşinizdeki düşmanları atlatmak istiyorsanız ve arayı biraz açabilmişseniz hemen bir çalılığın, samanlığın arasına giriniz. Etrafta insanlar varsa kalabalığa karışırsanız da sizi bulamazlar.

Oyunda denizde gizlenebilirsiniz. Mesela suyun altına space tuşuyla dalarsanız sizin izinizi kaybederler. Örneğin suikast gerçekleştireceksiniz ve bulunduğunuz konum denize yakın ve etrafta çok asker var yani suikastten sonra sizi peşleyeceklerine eminsiniz. Bu durumda kuşbakışı açı bulup veya mümkün değilse direk suikasti gerçekleştireceğimiz kişi arkasını döndüğünde hançerimizi veya gizli bıcağımızı saplayıp hemen denize doğru depar atmaya başlıyoruz. Suya dalış yaptığımız andan itibaren izimizi kaybettiyoruz.

Oyunda iki kişiyi birden öldürebiliyoruz. Bunun için düşman askerleri arkasına yavaşça yaklaşmamız ve iki adet gizli bıçağımızın olması yeterli. Veya kuşbakışı da atlayabiliyoruz.

 

1 YORUM

CEVAP VER