I Am Alive oyununu oynamanızı daha basit hale getirebilecek yararları bilgiler…

I Am Alive oyununda bir yere tırmanırken enerjimiz çok çabuk azalır. Bir yerden bir yere tırmanırken enerji tüpü belirir ve o enerji tüpü sona ermeden tırmanışımı tamamlamamız gerekir yoksa aşağıya düşüyoruz. Boşluk tuşunu kullanarak tırmanış esnasında atlamak kullanıcıya aslında kazanç gibi gelir ancak kazançtan çok zarardır çünkü enerjinizi daha çabuk tüketmenize neden olur. Tavsiyem hızlı hızlı ufak ufak tırmanmanız ve eğer enerjiniz tükenmez üzereyse de hemen envanteri açıp gıda almanız. Gıda aldığınız an enerji tüpünüz belli miktar artar.

DİKKAT GIDAMIZ AZ !

Enerji tüpümüzü gıdalar ile arttırabilsekte gıdalar sınırlı bu yüzden oyunu oynarken gıdaları olabildiğinizce az kullanınız. Gıdalarımız adeta bizim güvencemiz konumundadır.

i-am-alive-4

SİLAH KULLANIMI

Oyunun başında bir silahımız var ancak içi boş bu yüzden karşımızdakilere silahın içinin boş olduğunu belli etmememiz lazım. Mesela size yukarıdaki resim gibi döner bıçakla saldırmaya kalkan bir eşkiya olduğunda silahınızı çıkarıp üzerine doğrultun ancak sakın tetiğe basmayın. Tetiğe basarsanız silahınız boş olduğunu anlayıp başınıza sopayla vurmaya, sizi öldürüp gasp etmeye çalışacaktır. Silahı doğrultup etrafta uçurum varsa tekme atıp onu uçuruma itin veya silahla iyice uzaklaştıktan sonra birden arkanızı dönüp kaçmaya başlayın. Bazen silah doğrulttuğunuz kişide de silah olabilir ve birden size ateş açmaya başlayabilir bu yüzden herkese silah doğrultmak yerine elinde yalnızca sopa ve benzeri şeyler olan eşkiyalara doğrultun.

 

CEVAP VER