Bundan iki hafta önce iOS cihazlar için yayınlanan ve App Store‘da uzun bir süre en çok indirilen uygulamalar listesinin tepesinde yer alan , nihayet uygulama mağazasına da geldi. Şuan için Google Play Store‘da listelenen oyunu indirebilmek mümkün değil. Bu bağlantıyı takip ederek oyunu indirmek için ön kayıt başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlk kez Eylül’de tanıtılmıştı

Hatırlanacağı üzere Apple‘ın Eylül’de gerçekleştirdiği iPhone 7 lansmanında ilk kez görücüye çıkan Super Mario Run, yaklaşık 2 hafta önce de iOS işletim sistemine sahip telefonlar için yayınlanmıştı. App Store‘da indirilme rekorları kıran oyunun Android’e ne zaman geleceği merak konusu olmuştu. Bugün gelinen noktada Super Mario Run, Google Play Store‘a eklendi. Ancak tam olarak ne zaman yayınlanacağı ve indirilebilir hale geleceği henüz bilinmiyor.

Eğer oyunu indirmek için gerekli ön kayıt başvurusunu yaparsanız, cep telefonunuza bildirim geldiği andan itibaren Super Mario Run oynamaya başlayabilirsiniz. Bunun için Nintendo‘nun oyunu tam manasıyla hazır hale getirmesi ve oyuncuların kullanımına sunmasını beklemeniz gerekiyor.

Android ve iOS için tamam da, peki Windows Phone kullanıcıları ne zaman Super Mario Run oynayabilecek? Açıkçası Nintendo‘nun bu doğrultuda hiçbir planı yok gibi gözüküyor.

Yalnızca kısıtlı sayıda bölümü ücretsiz oynayabileceğiniz bu oyunun tüm bölüm ve karakterlerinin kilidini açmak için tek seferlik 10$’lık bir ücret ödemenizin gerekeceğini not etmekte fayda var.

CEVAP VER