CoD: Infinite Warfare hataları nasıl giderilir?

3
2548

PC için hazırlanan Call of Duty: Infinite Warfare oyunu zaman zaman ani çökmeler, siyah ekran ve FPS düşüşü gibi hatalar verebiliyor. Oldukça can sıkıcı olabilen bu hataları çeşitli yöntemlerle giderebilmek mümkün.

Driverleri güncelleyin

Sadece CoD değil, diğer oyunlarda da FPS düşüşü ve siyah ekran hataları alıyorsanız ekran kartınızın sürücüleri güncel olmayabilir. NVIDIA sürücülerini buradan, AMD sürücülerini ise bu adres üzerinden indirerek güncel hale getirebilirsiniz.

Siyah ekrada takılı kaldıysanız

Tuşlara basmanıza rağmen oyun siyah ekranda takılı kaldıysa ve hiçbir tepki vermiyorsa CTRL+ALT+DEL kombinasyonunu kullanarak oyunun işlemlerine son verin. Bu hatanın çözümü olmadığı için oyunu tekrar açmak zorunda kalabilirsiniz.

HDMI kablosu kullanıyor ve bilgisayardaki görüntüyü daha geniş bir ekrana aktarıyorsanız, HDMI kablosunu çıkarıp tekrar takmanız belki çözüm olabilir.

Düşük FPS sorunu

CoD: Infinite Warfare’in tüm sistem gereksinimlerini karşılayan bir donanıma sahipseniz düşük FPS sorunuyla karşılaşmamanız gerekir. Ancak bazı kullanıcılar optimizasyon sorunu sebebiyle bu hatayla karşılaşabiliyorlar. Aşağıdaki maddeler buna bir çözüm olabilir:

  • En son NVIDIA / AMD grafik sürücülerini indirin.
  • Arka planda çalışan tüm programları kapatın. Buna oyun kaydı alırken kullandığınız programlar da dahil.
  • Görev yöneticisini açarak Infinite Warfare’e sağ tıklayıp önceliği “Yüksek” olarak ayarlayın.
  • Raptr, MSI Afterburner, NVIDIA Shield gibi arka planda gizli olarak çalışan tüm uygulamaları kapatın.
  • Düşük gölge kalitesi, MSAA vs. grafik ayarlarını düşürün.
  • Overclock ve Crossfire / SLI özelliklerini kapatıp tek ekran kartı üzerinde oyunu çalıştırın.
İlgili kelimeler:
mass email add, grafikleri düşürme,call of duty infinite oyuna girmiyor,call of duty infinite warfare fps arttırma,call of duty infinite warfare hafıza dolu hatası veriyor,win 10 infinity warfare dx hatası,call of duty infinite warfare sorun,Call of Duty: Infinite Warfare kasma hatası, ayarları, donma

3 YORUMLAR

  1. oyuna giriyorum animasyon başlıyo tam bölüme geçecem siyah ekran geliyo seslerde geliyo ama ekran yok ve fare kilitleniyo lütfen yardım edin bu oyun için 1 aylık kotamı aştım

CEVAP VER