PC için hazırlanan Call of Duty: Infinite Warfare oyunu zaman zaman ani çökmeler, siyah ekran ve FPS düşüşü gibi hatalar verebiliyor. Oldukça can sıkıcı olabilen bu hataları çeşitli yöntemlerle giderebilmek mümkün.

Driverleri güncelleyin

Sadece CoD değil, diğer oyunlarda da FPS düşüşü ve siyah ekran hataları alıyorsanız ekran kartınızın sürücüleri güncel olmayabilir. NVIDIA sürücülerini buradan, AMD sürücülerini ise bu adres üzerinden indirerek güncel hale getirebilirsiniz.

Siyah ekrada takılı kaldıysanız

Tuşlara basmanıza rağmen oyun siyah ekranda takılı kaldıysa ve hiçbir tepki vermiyorsa CTRL+ALT+DEL kombinasyonunu kullanarak oyunun işlemlerine son verin. Bu hatanın çözümü olmadığı için oyunu tekrar açmak zorunda kalabilirsiniz.

HDMI kablosu kullanıyor ve bilgisayardaki görüntüyü daha geniş bir ekrana aktarıyorsanız, HDMI kablosunu çıkarıp tekrar takmanız belki çözüm olabilir.

Düşük FPS sorunu

CoD: Infinite Warfare’in tüm sistem gereksinimlerini karşılayan bir donanıma sahipseniz düşük FPS sorunuyla karşılaşmamanız gerekir. Ancak bazı kullanıcılar optimizasyon sorunu sebebiyle bu hatayla karşılaşabiliyorlar. Aşağıdaki maddeler buna bir çözüm olabilir:

 • En son NVIDIA / AMD grafik sürücülerini indirin.
 • Arka planda çalışan tüm programları kapatın. Buna oyun kaydı alırken kullandığınız programlar da dahil.
 • Görev yöneticisini açarak Infinite Warfare’e sağ tıklayıp önceliği “Yüksek” olarak ayarlayın.
 • Raptr, MSI Afterburner, NVIDIA Shield gibi arka planda gizli olarak çalışan tüm uygulamaları kapatın.
 • Düşük gölge kalitesi, MSAA vs. grafik ayarlarını düşürün.
 • Overclock ve Crossfire / SLI özelliklerini kapatıp tek ekran kartı üzerinde oyunu çalıştırın.

9 YORUMLAR

 1. oyuna giriyorum animasyon başlıyo tam bölüme geçecem siyah ekran geliyo seslerde geliyo ama ekran yok ve fare kilitleniyo lütfen yardım edin bu oyun için 1 aylık kotamı aştım

 2. Ben bilgisayarıma yükledim infinite warfare’i fakat ekran kartı olarak HD 4000 i görüyor.Asıl ekran kartım ise GT650 M.Ayarlardan ve nvidia denetim masasından birçok ayar denedim.8-10 yöntem denedim. config_mp.cfg dosyasına kadar girip ayar yaptım nafile hiç bir işe yaramadı.Bana mail adresimden ulaşırmısınız bu problemi gidermem için bana yardım edin lütfen.

  • Kardeşim ben de senin gibi çok aradım ve de seninki ile aynı hata vardı bende. Kardeşim yapman gereken sadece Anti virüs programını süresiz devre dışı bırakman. Tabii crack işini halletmişsindir. Oyunu açarken sağ tıklayıp “YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR” yapmayı da unutma. Çalışıp çalışmadığı hakkında bana geri dönüş yaparsan sevinirim.

 3. Kardeşim ben de senin gibi çok aradım ve de seninki ile aynı hata vardı bende. Kardeşim yapman gereken sadece Anti virüs programını süresiz devre dışı bırakman. Tabii crack işini halletmişsindir. Oyunu açarken sağ tıklayıp “YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR” yapmayı da unutma. Çalışıp çalışmadığı hakkında bana geri dönüş yaparsan sevinirim.

 4. Arkadaşlar oyunun ilk bölümü yüklenirken (İVCS ekranı) sona gelip devam etmeme sorununu şöyle hallettim ben. Antivirüs programımı süresiz devre dışı bıraktım. Sorun halloldu. Bu çözümü de yabancı bir siteden buldum.

CEVAP VER