EA ve Dice oyun stüdyoları tarafından geliştirilen Battlefield 1, halihazırda en çok oynanan FPS türü savaş oyunlarının başını çekiyor. Online olarak da dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları bir araya getirmeyi başaran Battlefield 1’de toplam 4 farklı karakter sınıfı bulunuyor. Her biri kendine has avantaj ve eksilere sahip olan bu sınıfları sizler için inceledik.

Assault (Piyade)

Yakın mesafede düşman askerleriyle çarpışmak isteyen oyuncular için en ideal seçim piyade olmaktır. Araç kontrol kabiliyeti yüksek olan bu sınıf, bayonet başta olmak üzere birçok farklı silahı da etkin olarak kullanabilir.

Medic (Sıhhiyeci)

Assault sınıfı askerler yaralandığında onları tekrar sağlığına geri kavuşturan medic, takım arkadaşlarına şırınga ve ilk yardım kitiyle müdahale eder. Bu sınıfı seçen oyuncuların acil yardım çağrılarına karşı sürekli tetikte olması gerekir.

Support (Destekçi)

Cephenin geri kısımlarında savaşan Support grubuna mensup askerler, diğer askerlere silah ve mühimmat gibi destekleri ulaştırmakla yükümlüdür. Yanında sürekli olarak hafif silahlar için mermi taşır. Atış kabiliyeti çok yüksek değildir.

Scout (Nişancı)

Keskin nişancı tüfeğiyle uzak mesafelerden düşman avlamak isteyen oyuncuların tercihi olan Scout sınıfı, yakın mesafeden dövüşlerde oldukça başarısızdır.

Tankçı veya pilot

Oyuna başlar başlamaz tank veya uçağın içinde gözlerini açan bu oyuncu sınıfının görevi, araçları başarılı bir şekilde yönlendirerek sıcak çatışmadaki takım arkadaşlarına yardımcı olmaktır. Ayrıca her asker tank sürebilir, ancak sadece Tankçı sınıfındaki askerler tankları tamir edebilir.

CEVAP VER