, bir zamanlar çok popüler olan ve gün geçtikçe oyuncuların adeta “kaçtığı” oyununda oyuncuları tutmak için yeni bir etkinlik başlatma çabasına girdi. Bakalım “artık popüler olmayan” oyunlar arasına girmeye aday olan Pokemon GO‘nun etkinlikleri oyuncuları oyunda tutmaya yetecek mi..

Pokemon GO, ilk kez çıktığı yaz aylarında oldukça popülerdi ve Türkiye’ye gelmemesine rağmen olağanüstü bir oyuncu kitlesi zaman zaman serverleri bile çökertmişti. Ancak hevesini alan ve artık yürümeye mecali kalmayan oyuncular yavaş yavaş oyunu bırakmaya başladı. Fakat yapımcı Niantic Labs, oyuncuları için küçük sürprizler hazırlamakta..

Niantic Labs‘ın yaptığı plana göre bir sonraki güncelleme, ödül ile ilgili olacak ve her oyuncuya günlük olarak özel yeni görevler ve yeni ödüller verilecek.

pokemon-go

Bu sisteme göre oyuncular hangi pokemonu yakalarsa yakalasın 500 XP ve 600 alırken eğer 7 gün üst üste oyuna girerse bu ödüller tam 4 katına çıkacak! Bu büyük ödüllerle de tabii ki her oyuncu oyuna girmek için can atacak..

Aynı şekilde, her bölgede bazı pokestoplar seçilecek ve buradan da ayrıca ödüller kazanma imkanları sunulacak. Böylece oyunun reklamını yapan mekanların yanlarına pokestoplar yerleştirerek oyuncuların o mekanları otomatik olarak ziyaret etmesi de sağlanacak. İlk Pokestop ziyaretinde 500 XP kazanacak olan oyuncu 7 günlük ziyaret süreci sonunda tam 4 katını, 200 XP kazanacak.

CEVAP VER