Türk grup tarafından üretilip sunulan Zula oyunu Steam platformundan yasaklandı. Peki Zula’nın Steam’den kaldırılmasının sebebi ne?

Günümüzde bildiğiniz gibi video oyunları artık epey gelişti ve Türkiye’de video oyunlarına son derece fazla ilgi gösteriyor. Ancak buna rağmen Türkiye oyun sektöründe üretim anlamında gelişme kaydedemedi. Yalnızca Mount Blade serisi gibi bazı istisnalar var ve Mount Blade serisini üreten firmanın bile tamamı Türk değil. Bu yüzden  Türkiye’nin oyun sektöründe gelişmesi gerekiyor. Bu anlamda Zula isimli yeni Türk oyunu umut vaadediyordu ve oyun Steam platformuna da gelmişti ancak Türk yapımı oyun büyük bir şok yaşayarak Steam’den kaldırıldı.

ZULA OYUNU STEAM’DEN NEDEN ENGELLENDİ?

Zula’nın engellenmesinin altında yatan sebep ise Steam ile Zula arasında yapılan sözleşmenin Zula cephesi tarafından ihlal edilmesi… İhlal nedeniyle de Zula oyunu Steam platformundan kaldırıldı. İhlale neden olan şey ise şu; Zula oyunu tarafından aylar önce bir yorum destek kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanya oyun ile ilgili güzel yorum yapan oyunculara özel bazı silahların hediye edilmesi üzerine kuruluydu. Tabii bu durumda yorumlar sahte oluyordu yani belki de oyuncuların gerçek düşüncelerini yansıtmıyordu. İşte bu durum Steam’e aykırı olduğu için Zula artık Steam platformunda bulunmuyor.

Steam Yaz İndirimlerinde Türkiye’de En Fazla Satan 5 Oyun…

CEVAP VER